Dodaj ogłoszenie o pracy


Maersk Line promuje transport morski na Sziget Festival

Sziget Festival odbywa się w Budapeszcie od 1993 roku. Poza muzyką, podczas imprezy promowane są na nim idee związane z ekologią i zdrowym stylem życia. Podczas tegorocznej edycji Sziget Maersk Line promuje transport morski za pomocą centrum edukacyjno-rozrywkowego o nazwie Climate Box. W mierzącym 40 stóp kontenerze, podzielonym na 3 otwarte pomieszczenia, odwiedzający poznawali ekologiczne aspekty transportu morskiego zaprezentowane w nietypowej formie.

 

W pierwszym pomieszczeniu za pomocą skanera, podobnego do tego w zwykłym sklepie, można sprawdzić wybrane produkty, poznać kraj ich pochodzenia, dystans jaki przebyły oraz związany z transportem poziom emisji CO2. Drugim elementem jest zestaw ciężarów obrazujących różnicę pomiędzy emisją CO2, w zależności od sposobu przewozu towarów. Jasno wynika z niego, że transport morski jest najbardziej ekologiczny. W kolejnym wnętrzu za pośrednictwem gry symulacyjnej odwiedzający ma możliwość zaplanowania trasy kontenerowca. Warunkiem jest, by była ona jak najbardziej ekologiczna. Ostatnia część Climate Box to audytorium, w którym goście mogą obejrzeć filmy prezentujące różne aspekty działalności Maersk Line.

 

- Za pomocą interaktywnych zadań, Climate Box w atrakcyjny i przystępny sposób prezentuje różne aspekty działalności Maerk Line w zakresie ochrony środowiska. Edukacyjny kontener daje możliwość poznania poziomu emisji CO2 w zależności od wybranej metody transportu towaru oraz trasy. Pozwala też odwiedzającym poczuć się jak kapitan statku, który musi pokonać określony dystans w sposób bezpieczny i przyjazny dla środowiska. Wszystkie funkcjonalności przedstawione są w nowoczesnej, multimedialnej formie. Climate Box to również miejsce prezentacji filmów i centrum promocyjno-konferencyjne, z którego Maersk Line korzysta już od 2009 roku – wyjaśnia Marko Mihajić, szef komunikacji firmy w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Climate Box był jedną z kilku ekologicznych instalacji na festiwalu. Znajdował się w bezpośrednim sąsiedzwie sceny prezentującej muzykę świata, co doskonale wpisywało się w miedzynarodowy charakter firmy. W ciągu pięciu dni odwiedzili go goście z kilkunastu krajów, którzy wpisali się do księgi pamiątkowej. Dla wielu z nich była to pierwsza okazja do zapoznania się transportem morskim czy wejścia do środka kontenera.

W najbliższym czasie ekologiczny kontener Maersk Line będzie można odwiedzić w Australii, dokąd popłynie pod koniec sierpnia, po zakończeniu pobytu na Węgrzech. Przez trzy ostatnie lata Climate Box gościł m.in. w Niemczech, Francji, USA, Nowej Zelandii oraz Malezji.

(źr. Maersk Line)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.