Dodaj ogłoszenie o pracy


Największe kontenerowce Maersk Line nagrodzone - na morzu od 2013

Statki Triple-E firmy Maersk Line zostały uznane za kluczowe rozwiązanie w zakresie zrównoważonego rozwoju w transporcie morskim. Jednostki te znalazły się wśród 100 prestiżowych, innowacyjnych koncepcji biznesowych uzyskując tytuł Sustainia100, przyznanych podczas Szczytu Ziemi Rio+20. Statki te, będą największymi kontenerowcami na świecie i u zasilą flotę Maersk Line w 2013r. 

 

Statki są wyznacznikiem ekonomii skali, ich wydajność energetyczna i ekologiczny aspekt ustanawiają nowe standardy w transporcie towarów skonteneryzowanych drogą morską. Przyczynią się one do redukcji emisji CO2 o ponad 50 proc. na przewożonym kontenerze, w porównaniu do obecnej średniej na trasie Azja – Europa. Każdy z 20 zamówionych statków ma długość 400 metrów, 59 metrów szerokości i 73 metry wysokości, a jego ładowność wynosi 18.000 TEU. Ich wdrożenie zaplanowano na rok 2013. Według prognoz, popyt na szlaku Azja-Europa wzrośnie do 2015 roku o 5-8 proc. Dzięki nowym jednostkom, Maersk Line będzie zatem w stanie zwiększyć podaż w zgodzie z trendami rynkowymi.

 

Inwestycja Maersk Line w statki Triple-E to kolejny krok w stronę ekonomicznego wydajnego, zaawansowanego i ekologicznego transportu morskiego. Większa ładowność to oszczędność paliwa, efektywność energetyczna i dbałość o naturalne środowisko. Nagroda przyznana na kilka miesięcy przed oficjalnym włączeniem statków do serwisów Maersk Line jest najlepszym dowodem, potwierdzającym słuszność naszych działań. Jesteśmy dumni z tego, że nasze jednostki uzyskały prestiżowy tytuł Sustainia100 i staną się wyznacznikiem innowacji - podsumowuje Thomas Bagge, prezes zarządu Maersk Polska.

Wszystkie zamówione przez Maersk Line jednostki mają zostać dostarczone do końca 2015 roku przez przez firmę Daewoo Shipbuilding&Marine Engineering z Korei.

 

Szczyt Ziemi Rio+20 i odbywające się w jego ramach Forum Zrównoważonego Rozwoju to najważniejsza inicjatywa przedsiębiorstw na rzecz idei ekologicznej równowagi. Nagrody Sustainia100 przyznane podczas przedsięwzięcia to specjalne wyróżnienie dla 100 innowacyjnych rozwiązań, wspierających tę koncepcję. Nagrodzone projekty mają nie tylko spełniać kryteria ekologiczne, ale również wyróżniać się pozytywnym wpływem na rozwój gospodarki. Rozwiązania pretendujące do tytułu zgłaszane są przez 56 krajów
i przedstawicieli biznesu w obszarach takich jak m.in. planowanie przestrzeni miejskiej, energii, mody, zarządzania odpadami, transportu i nowych technologii.
(źr. Maersk Line)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.