Dodaj ogłoszenie o pracy


Największe kontenerowce Maersk Line nagrodzone - na morzu od 2013

Statki Triple-E firmy Maersk Line zostały uznane za kluczowe rozwiązanie w zakresie zrównoważonego rozwoju w transporcie morskim. Jednostki te znalazły się wśród 100 prestiżowych, innowacyjnych koncepcji biznesowych uzyskując tytuł Sustainia100, przyznanych podczas Szczytu Ziemi Rio+20. Statki te, będą największymi kontenerowcami na świecie i u zasilą flotę Maersk Line w 2013r. 

 

Statki są wyznacznikiem ekonomii skali, ich wydajność energetyczna i ekologiczny aspekt ustanawiają nowe standardy w transporcie towarów skonteneryzowanych drogą morską. Przyczynią się one do redukcji emisji CO2 o ponad 50 proc. na przewożonym kontenerze, w porównaniu do obecnej średniej na trasie Azja – Europa. Każdy z 20 zamówionych statków ma długość 400 metrów, 59 metrów szerokości i 73 metry wysokości, a jego ładowność wynosi 18.000 TEU. Ich wdrożenie zaplanowano na rok 2013. Według prognoz, popyt na szlaku Azja-Europa wzrośnie do 2015 roku o 5-8 proc. Dzięki nowym jednostkom, Maersk Line będzie zatem w stanie zwiększyć podaż w zgodzie z trendami rynkowymi.

 

Inwestycja Maersk Line w statki Triple-E to kolejny krok w stronę ekonomicznego wydajnego, zaawansowanego i ekologicznego transportu morskiego. Większa ładowność to oszczędność paliwa, efektywność energetyczna i dbałość o naturalne środowisko. Nagroda przyznana na kilka miesięcy przed oficjalnym włączeniem statków do serwisów Maersk Line jest najlepszym dowodem, potwierdzającym słuszność naszych działań. Jesteśmy dumni z tego, że nasze jednostki uzyskały prestiżowy tytuł Sustainia100 i staną się wyznacznikiem innowacji - podsumowuje Thomas Bagge, prezes zarządu Maersk Polska.

Wszystkie zamówione przez Maersk Line jednostki mają zostać dostarczone do końca 2015 roku przez przez firmę Daewoo Shipbuilding&Marine Engineering z Korei.

 

Szczyt Ziemi Rio+20 i odbywające się w jego ramach Forum Zrównoważonego Rozwoju to najważniejsza inicjatywa przedsiębiorstw na rzecz idei ekologicznej równowagi. Nagrody Sustainia100 przyznane podczas przedsięwzięcia to specjalne wyróżnienie dla 100 innowacyjnych rozwiązań, wspierających tę koncepcję. Nagrodzone projekty mają nie tylko spełniać kryteria ekologiczne, ale również wyróżniać się pozytywnym wpływem na rozwój gospodarki. Rozwiązania pretendujące do tytułu zgłaszane są przez 56 krajów
i przedstawicieli biznesu w obszarach takich jak m.in. planowanie przestrzeni miejskiej, energii, mody, zarządzania odpadami, transportu i nowych technologii.
(źr. Maersk Line)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.