Dodaj ogłoszenie o pracy


„A+” za transparentność raportu UPS ws. zrównoważonego rozwoju

Pod koniec lipca tego roku UPS opublikował swój coroczny Raport ws. Zrównoważonego Rozwoju, tym samym należąc do grupy zaledwie 10 amerykańskich firm, które w tym roku przystąpiły do Globalnej Inicjatywy Sprawozdawczej (Global Reporting Initiative, GRI) osiągając stopień A+ z tytułu wysokiego poziomu przejrzystości.

 

"Jednym z głównych filarów strategii zrównoważonego rozwoju UPS jest nasze zaangażowanie na rzecz transparentności firmy,” napisał w raporcie Scott Davis, Prezes i Dyrektor Generalny UPS.  „Przekazujemy więcej informacji niż kiedykolwiek przedtem. (…) W sprawozdaniu przedstawiliśmy nasze postępy, sukcesy i wyzwania na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Teraz skupiamy się na przyszłości.”  Raporty ws. zrównoważonego rozwoju to cenne narzędzie dla klientów, inwestorów i innych interesariuszy, służące do oceny wyników i prawdziwego zaangażowania firmy w rzetelne praktyki biznesowe. Raport ujawnia, że firma osiągnęła lepsze od zakładanych wyników w przypadku czterech z siedmiu kluczowych celów zrównoważonego rozwoju  przyjętych na rok 2011. Spółka zrealizowała wyznaczone cele w dziedzinie bezpieczeństwa pracowników, częstotliwości wypadków samochodowych, emisji lotniczych i wskaźnika retencji pracowników pełnoetatowych. Raport ujawnia również postępy poczynione w odniesieniu do takich celów, jak zużycie paliwa lotniczego, zadowolenie pracowników i wkład w działalność charytatywną.

 
Dzięki zaawansowanej technologii planowania trasy przejazdu, UPS uniknął pokonania 137mln kilometrów, oszczędzając 31,8 mln litrów paliwa i 83.000 ton emisji CO2. Coraz szersze zastosowanie technologii telematycznej wyeliminowało ponad 98 mln minut jałowej pracy silnika, oszczędzając 2,5 mln litrów paliwa. UPS zredukował krajowe zużycie energii netto w swoich placówkach w USA. Frima uzyskała najwyższą ocenę od Carbon Disclosure Project  spośród wszystkich amerykańskich spółek plasując się ex aequo z trzema innymi podmiotami na pierwszym miejscu na świecie. W 2011 r. ogólna ilość emisji generowanych przez UPS spadła o 3,5 proc., mimo że wolumen przesyłek wzrósł o 1,8 proc. Pracownicy podjęli 100.000 zobowiązań do działania na rzecz naturalnego środowiska.


Po raz pierwszy w historii UPS wprowadził również „matrycę istotności”, która pokazuje, do jakiego stopnia interesy spółki pokrywają się z interesami innych interesariuszy.  Po raz pierwszy również raport zawiera przykłady bezpośredniego i pośredniego wpływu gospodarczego UPS.  Dane te obejmują:
Wynagrodzenia i świadczenia pracownicze – 27,6 mld USD
Odprowadzone podatki – 3,1 mld USD
Wypłacone dywidendy – 2 mld USD
Edukacja pracowników – 17,5 mln USD na wsparcie nauki 14.764 osób
Zatrudnienie 398.242 pracowników na pełny etat, w tym 77.706 osób poza USA

W tym roku raport obejmuje również eseje, infografiki i opinie na temat stanowiska spółki w zakresie biopaliw, przyszłości paliw i energetyki, zarządzania emisjami gazów cieplarnianych, szkolenia przyszłych liderów przez UPS oraz zaspokajania potrzeb społecznych przez Fundację UPS. Raport dostępny jest na stronie www.ups.com/sustainability.
(źr. UPS)

 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.