Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS przekazał trzem polskim fundacjom 88 tys. dolarów

Zwieńczeniem działań charytatywnych i wolontariackich Fundacji UPS w 2011 roku było przyznanie w grudniu grantów dla trzech polskich organizacji. Granty o łącznej wartości 88,8 tys. USD zostały przekazane  Fundacji Serce – „Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej”, Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” oraz Fundacji „Serce” im. Janusza Korczaka.

 

Kwota 33,8tys. USD trafiła do Fundacji Serce – Europejskiego Centrum Przyjaźni Dziecięcej. UPS współpracował również z organizacją przy porządkach prowadzonych na terenie przedszkola i szkoły w Leśnej, czego efektem było 500 godzin przepracowanych przez 54 pracowników. Kolejne 30 tys. USD firma przekazała Fundacji „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom. W ramach jej wsparcia 43 wolontariuszy UPS brało udział w pracach porządkowych w bibliotekach w Lublinie i Gdańsku oraz wokół przedszkola w podlubelskich Białobrzegach. Trzecią obdarowaną organizacją jest Fundacja „Serce” im. Janusza Korczaka z Gdańska, której wręczono czek  na 30tys. USD. Prace wolontariackie na  rzecz tej Fundacji miały miejsce we wrześniu i wzięła w nich udział rekordowa liczba 99 pracowników UPS. W ramach tej akcji gruntownie uporządkowany został teren Domu Dziecka.
- Aktywność i zainteresowanie naszych pracowników są najlepszym dowodem na to, że bezinteresowne pomaganie sprawia radość i daje ogromną satysfakcję. Wręczane granty są przysłowiową „kropką nad i” – powiedział Piotr Sitarek dyrektor generalny UPS Polska podsumowując działalność polskiego oddziału.

 

Od chwili założenia w roku 1907, firma UPS podejmuje działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Ich celem jest pomoc lokalnym społecznościom na całym świecie. Z założenia wspierają one programy poświęcone problemom społecznym, takim jak bezpieczeństwo, efektywność działań non-profit, edukacja, znajomość ekonomii, ekologia czy krzewienie różnorodności. W tegorocznym Ogólnoświatowym Miesiąc Wolontariatu, udział wzięło ponad 400tys. pracowników firmy na całym świecie i przepracowało charytatywnie 285tys. godzin.

W UPS Polska wolontariat pracowniczy funkcjonuje od 7 lat, i z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W 2011 roku w polskim oddziale UPS przeprowadzono 20 akcji w różnych polskich miastach, między innymi w: Lublinie, Leśnej, Białymstoku, Rzeszowie czy Gdańsku.
(źr. UPS Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.