Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS pomaga UNICEF

UPS dostarcza środki ratujące życie dzieciom w regionie Sahel. Życie miliona dzieci w regionie Sahel jest zagrożone z powodu niedożywienia. W sytuacji, gdy problem niedożywienia w regionie Sahel (Afryka Zachodnia i Środkowa) osiąga alarmujący poziom, dotykając co najmniej miliona dzieci, do działania włączyła się firma UPS, będąca partnerem organizacji UNICEF. UPS zapewnił pierwszy w tym roku powietrzny transport środków ratujących życie przygotowanych przez UNICEF, które trafiły do Mauretanii, kraju leżącego w regionie objętym problemem.

 

Szacuje się, że susza w regionie Sahel dotknęła 15 milionów osób w ośmiu państwach, takich jak Burkina Faso, Czad, Mali, Mauretania, Niger, północny Kamerun, Nigeria i Senegal. UNICEF potrzebuje ponad 60 mln USD na natychmiastowe akcje ratunkowe, ratujące życie dzieci i zapobiegające rozwojowi katastrofy humanitarnej. Samolot UPS, który wyruszył z lotniska w Kolonii w Niemczech w drugiej połowie kwietnia, przewiózł na pokładzie ponad 46 ton najpilniejszej pomocy humanitarnej przygotowanej przez UNICEF. Zawierała ona żywność, materiały zdrowotne, edukacyjne, wodę, urządzenia sanitarne i środki higieniczne.

 

Firma UPS współpracując z UNICEF sprawnie skoordynowała transport pomocy humanitarnej z różnych lokalizacji, w tym z centrów UNICEF w Kopenhadze, w Madrycie, w Lier i Tuluzie. Ostatecznie wszystkie środki trafiły do Mauretanii w niedzielę 22 kwietnia. Wykorzystanie transportu lotniczego radykalnie skraca czas realizacji dostaw do społeczności dotkniętych problemem.
- Rozumiemy, że podczas kryzysów humanitarnych szybka realizacja dostaw jest podstawową kwestią i może stanowić kluczową różnicę w sprawie życia lub śmierci” – powiedziała Caryl Stern, prezes i dyrektor generalna U.S. Fund for UNICEF. - Jesteśmy niezwykle wdzięczni, że firma UPS po raz kolejny zaoferowała swoją wiedzę i usługi, tym razem pomagając UNICEF zrealizować dostawę środków ratujących życie milionom zagrożonych dzieci w regionie Sahel. Doceniamy również stałe wsparcie w sytuacjach kryzysowych.


UPS konsekwentnie wspiera działania przygotowawcze i pomoc niesioną przez UNICEF. W styczniu 2010 r., po niszczycielskim trzęsieniu ziemi na Haiti, firma zaoferowała pomoc wolontariuszy, specjalistów od logistyki oraz usługi transportowe. W listopadzie 2011 r. z kolei, zapewniła przelot czarterowy, w ramach którego przewieziono z Kopenhagi do Nairobi 24 tony niezbędnych środków, w celu pomocy dzieciom dotkniętym suszą na Półwyspie Somalijskim. Ostatnio wizytę w tym regionie odbył Anthony Lake dyrektor wykonawczy UNICEF. W trakcie jej trwania, wezwał on do pilnego nasilenia działań humanitarnych w celu zakończenia kryzysu. Kobiety i dzieci w regionie Sahel cierpią z powodu wielu zagrożeń – słabych zbiorów spowodowanych suszą, wysokich cen żywności oraz zamieszek w niektórych częściach regionu. W związku z niedawnymi niepokojami w Mali około 200 tys. osób zostało przeniesionych do  sąsiadujących państw, w tym do Mauretanii, pogłębiając panujący tam kryzys głodu. W styczniu i lutym dziesiątki tysięcy dzieci leczono z ciężkiego, ostrego niedożywienia w centrach rehabilitacji odżywczej. Zapełniają się one wraz z nastaniem „chudego sezonu”, czyli okresu między zbiorami. Jest to tradycyjnie najgorsza pora roku, podczas której trudności są potęgowane przez nieprzyjazne otoczenie i skomplikowaną logistykę.


Jak pomóc: W celu przekazania datków, które można odpisać od podatku, prosimy o kontakt z U.S. Fund for UNICEF:
Strona internetowa: www.unicefusa.org/sahel
Korespondencja: 125 Maiden Lane, 10th Floor, New York, NY 10038

 

(źr. UPS)
 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.