Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Logistics wybrał zwycięzców I edycji konkursu dla studentów

Operator logistyczny w nieszablonowy sposób zachęca osoby wchodzące na rynek pracy, aby rozpoczęły karierę w branży TSL pod okiem ekspertów praktyków. Firma zorganizowała konkurs, w którym uczestnicy mieli za zadanie przygotować koncepcję strony internetowej DB Schenker Logistics dedykowanej studentom i absolwentom wyższych uczelni.

 

Projekt, który został najwyżej oceniony przez Komisję Konkursową, przygotował zespół studentek V roku zarządzania z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, w składzie: Magdalena Chabło i Natalia Kozioł.

- Projekt strony internetowej studentek z Wrocławia doskonale wpisał się w nasze oczekiwania i kryteria konkursowe. Wyróżniał się przejrzystą strukturą i atrakcyjnym sposobem zaprezentowania treści. Hasło przewodnie zwycięskiej strony to: Przejdź na lepszą stronę logistyki!” – mówi Iwona Lasocińska z Schenker Sp. z o.o., Manager Projektu.
- Mamy nadzieję, że dzięki nowoczesnej formule i atrakcyjnym środkom przekazu strona będzie skutecznym kanałem komunikacji między studentami czy absolwentami a DB Schenker Logistics – dodaje Iwona Lasocińska.

 

Zwycięstwo to dopiero początek
Zwycięski zespół dostanie szansę, aby swój projekt wprowadzić w życie podczas płatnego stażu w firmie. Studentki będą mogły liczyć na wsparcie pracownika działu marketingu oraz zewnętrznej agencji reklamowej. Zadanie nie będzie łatwe, ponieważ projekt strony jest bardzo różnorodny. Zawiera między innymi wirtualną wycieczkę edukacyjną po firmie, news box z najnowszymi trendami z branży TSL, materiały audio-video, aplikację badającą kompetencje studentów.

 

Do konkursu zostali zaproszeni studenci wszystkich polskich uczelni, którzy ukończyli I rok studiów. Organizatorom zależało na przedstawieniu w formie prezentacji ciekawego pomysłu, który odchodziłby od utartych schematów oraz uwzględniał współczesne metody komunikacji.  Schenker Sp. z o.o. zapowiada już kolejne edycje konkursu dla studentów. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.dbschenker-student.pl

(źr. DB Schenker)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.