Dodaj ogłoszenie o pracy


Wygraj staż w DB Schenker Rail Polska

Firma DB Schenker Rail Polska bierze udział w 17 edycji konkursu studenckiego "Grasz o staż" i tym samym dołącza do grona 500 pracodawców, którzy do tej pory ufundowali staże w ramach trwającego od 1996 roku konkursu. DB Schenker Rail Polska ufundował dwa staże - w Dziale Bocznice/Koleje Przemysłowe oraz w Dziale Sprzedaży.

 

W przypadku pierwszego ze staży na zwycięzców czeka m.in. udział w projektach z zakresu organizacji transportu kolejowego oraz praca z dokumentacją techniczną taboru kolejowego. Drugi staż obejmuje udział w projektach związanych z przygotowywaniem ofert handlowych oraz kalkulacji. Konkurs organizowany przez PwC oraz Gazetę Wyborczą adresowany jest do studentów oraz absolwentów uczelni wyższych, którzy w ramach konkursu rozwiązują zadanie dotyczące wybranej przez siebie dziedziny. Dzięki konkursowi ambitni, ale jeszcze niedoświadczeni studenci oraz absolwenci mogą wziąć udział w płatnych praktykach, a po ich zakończeniu mają szansę na zatrudnienie w firmie, w której odbywała się praktyka.

 

0 Udział DB Schenker Rail Polska w konkursie umożliwia młodym ludziom zdobycie doświadczenia w pracy w międzynarodowym środowisku, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Dla spółki to doskonała szansa zaprezentowania się szerszemu gronu odbiorców – studentom i absolwentom, którzy pełni są entuzjazmu i posiadają wymagane przez nas cechy i umiejętności, czyli naszym potencjalnym pracownikom. Już dziś życzę powodzenia wszystkim uczestnikom - powiedział Christian Schreyer, członek zarządu ds. Personalnych.


Więcej informacji o konkursie na stronie: www.grasz.pl

(źr. DB Schenker Rail Polska)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.