Dodaj ogłoszenie o pracy


Farmaceutyczny skład konsygnacyjny DSV Solutions pozyskał nowego klienta

Jeszcze nie została całkowicie zakończona inwestycja farmaceutycznego składu Konsygnacyjnego DSV Solutions w Kampinosie k. Warszawy, a firma już pozyskała nowego klienta. Omega Pharma Poland będzie pierwszym nowym klientem składu konsygnacyjnego DSV Solutions, który będzie odpowiedzialny za kompleksową obsługę logistyczną produktów firmy. W ramach współpracy DSV zapewni również obsługę hurtowni Omega Pharma Poland, a także zabezpieczy obsługę transportową z odbiorcami zlokalizowanymi w całej Polsce.


W liczącym 34.5 tys. m2 magazynie DSV Solutions w Kampinosie wydzielona została kolejna powierzchnia pod wyłączne składowanie i handling produktów farmaceutycznych. Inwestycja zlokalizowana na powierzchni 2,5 tys. m2 ruszyła z końcem maja br. i będzie gotowa na przyjęcie pierwszych klientów już w sierpniu. Obecnie trwa etap budowy strefy kontrolowanej temperatury w zakresie od 15 do 25 stopni, niezbędnej do składowania produktów farmaceutycznych. Nowy skład konsygnacyjny obejmie w sumie 3500 miejsc paletowych.

 

Omega Pharma Poland należy do międzynarodowego koncernu Omega Pharma VN z siedzibą w Belgii.W ofercie firmy znajdują się leki OTC, wyroby medyczne, suplementy diety oraz kosmetyki. Produkcja preparatów odbywa się w renomowanych fabrykach w całej Europie, produkty poddawane są szczegółowym badaniom jakościowym, ich receptury oparte są na najlepszych i specjalnie wyselekcjonowanych składnikach. W maju 2012 r. roku Omega Pharma nabyła pakiet kilkudziesięciu marek produktów farmaceutycznych od firmy GlaxoSmithKline wraz z prawami do własności intelektualnej. Dzięki temu portfolio produktów Omega Pharma Poland wzrosło do ponad 60 produktów.

DSV posiada ponad 15-letnie doświadczenie w obsłudze produktów sektora farmaceutycznego. Nowa inwestycja będzie kosztować ponad milion złotych.

 

Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych. Posiada biura oraz oddziały w ponad 60 krajach, a dzięki rozbudowanej sieci sieci partnerów, świadczy swoje usługi na całym świecie. Firma zatrudnia obecnie około 22 tys. pracowników. Efektywne i kompleksowe rozwiązania pozwoliły DSV osiągnąć w 2011 r. przychód na poziomie 6 mld euro.

(źr. DSV Solutions)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.