Dodaj ogłoszenie o pracy


Consafe Logistics - międzynarodowe uznanie na rynku WMS

Firma Consafe Logistics zwiększa swoje doświadczenie na międzynarodowym rynku WMS. Ostatnie wdrożenia miały miejsce w firmie Enklere Liv w Norwegii oraz Van Deursen Retail w Holandii. W obu przypadkach wdrożono system Astro WMS, który wspomaga zarządzanie zasobami magazynowymi.

 

Firma jako europejski dostawca systemów WMS i rozwiązań mobilnych, wspiera firmy w strategii zdobycia przewagi konkurencyjnej poprzez optymalizację procesów logistycznych, proponując rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstw reprezentujących różne branże i rynki. Wiele projektów wdrożeń realizowanych jest za granicą. Gromadzone w ten sposób doświadczenie przekłada się na wysoki stopień satysfakcji klientów.

- W dobie silnej konkurencji i postępującej globalizacji firmy poszukują sposobu, by się skutecznie wyróżnić. Wiele organizacji, chcąc stać się bardziej atrakcyjnym partnerem dla swoich potencjalnych klientów, stawia na logistykę i rozwiązania usprawniające procesy w ramach łańcucha dostaw – twierdzi Marcin Bondara, prezes zarządu Consafe Logistics Polska.

 

Ostatnie wdrożenie Consafe Logistics miało miejsce w norweskiej firmie Enklere Liv. Jest to spółka z dużym potencjałem, która posiada 26 sklepów w Norwegii i 3 na terenie Szwecji, a dodatkowo prowadzi sprzedaż przez Internet. W swoich działaniach koncentruje się na utrzymaniu wysokich standardów obsługi klienta, co w ogromnym stopniu zależy od wewnętrzych procesów logistycznych. W związku z budową magazynu centralnego w Gothenburgu, Enklere Liv szukało systemu, który zapewniałby wysoki poziom wydajności i gwarantował optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowych. Wybór padł na Astro WMS.

 

- Zależało nam na tym, by pokazać, jak Astro WMS może poprawić proces logistyczny w Enklere Liv i zostać wykorzystany dla budowania przewagi rynkowej. Nasze rozwiązanie zapewni Enklere Liv całkowitą kontrolę nad przepływami produktów, zwiększy także wydajność procesu logistycznego jako całości, dzięki możliwości pełnego śledzenia towaru, planowania online w czasie rzeczywistym oraz wysokiej precyzji – mówi Marcin Bondara z Consafe Logistics.

 

Z kolei, holenderska firma Van Deursen Retail (właściciel marek odzieżowych Shoeby i Lake Side), szukała dostawcy, który zapewniłby kompleksową obsługę, zarówno pod względem oprogramowania i sprzętu, jak i obsługi posprzedażnej. Jednym z głównych kryteriów wyboru oferty była możliwość zintegrowania systemu WMS z systemem ABM Pick to Light, systemem ERP firmy Navision i oprogramowaniem sklepu internetowego Magento.

Van Deursen Retail oczekuje, że wdrożenie systemu WMS umożliwi dalszą profesjonalizację usług zewnętrznych i wewnętrznych oraz logistyki w ponad 200 oddziałach sklepów Shoeby i 100 oddziałach Lake Side. System gwarantuje niższe koszty stałe, a także podniesienie poziomu usług wewnętrznych i zewnętrznych. Wybierając Astro WMS, firma Van Deursen Retail postawiła na najlepsze rozwiązanie w swojej klasie, umożliwiające profesjonalne wsparcie procesów handlu detalicznego i e-commerce.

- Pracownicy Consafe Logistics to zorientowani na wynik profesjonaliści. Kultura firmy pasuje do Van Deursen Retail. Inne pozytywy to ich przyjazne podejście do klienta, nastawienie na usługi i doskonała relacja ceny do jakości rozwiązania – mówi Adrie Kappen, menedżer Van Deursen Retail ds. Logistyki.

(źr. Consafe Logistics)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.