Dodaj ogłoszenie o pracy


Consafe Logistics daje więcej możliwości w Astro WMS

Firma Consafe Logistics opracowała nową wersję systemu Astro WMS 7.60, który jest  modułowym narzędziem do zarządzania magazynem. Najważniejsze zmiany dotyczą polepszenia funkcjonalności m. in. zarządzania organizacją pracy, wieloetapowej kontroli stanu, ulepszonej obsługi partii towarów, a także zoptymalizowanej funkcji kompletacji wstępnej.


Zmiany są efektem ciągłych konsultacji z klientami Consafe Logistics w całej Europie. W najnowszej wersji 7.60 systemu Astro WMS zostały zaimplementowane:
- zaawansowane zarządzanie organizacją pracy (kolejką): rozwiązanie to pozwala na szczegółowy przegląd i lepsze zarządzanie codzienną listą zadań w magazynie,
- wieloetapowa kontrola stanu, służy do inwentaryzacji, która jest wykonywana zgodnie z międzynarodowym standardem SODX z 2002 r. Funkcja ta pozwala m.in. na zaprzestanie zbędnej inwentaryzacji transakcji z/do systemu ERP, co umożliwia przeprowadzanie inwentaryzacji równolegle z realizacją codziennych zadań oraz wprowadzanie różnych metod tego procesu,
- ulepszona obsługa partii towarów, która umożliwia jego obsługę z podziałem na mniejsze porcje,
- zoptymalizowana funkcja kompletacji wstępnej (Pre-pick), która zapewnia lepsze zarządzanie kompletacją oraz znaczne uporządkowanie tego procesu.

 

Wspólną cechą dokonanych zmian jest to, że są elastyczne i proste w stosowaniu. - Nad oprogramowaniem bezustannie pracuje zespół doświadczonych konsultantów, których zadaniem jest zbieranie opinii oraz doświadczeń klientów firmy, doradców oraz ekspertów rynku WMS w Europie. Na ich podstawie powstają aktualizacje rozwiązania Astro WMS, wzbogacając jego możliwości pod kątem faktycznych potrzeb użytkowników. – twierdzi Marcin Figlarek z Consafe Logistics.

(źr. za inf. Consafe Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.