Dodaj ogłoszenie o pracy


ConsafeLogistics poszukuje młodych talentów

Firma ConsafeMobility, część grupy Consafe Logistics ogłosiła konkurs pt. Mobilne Przedsiębiorstwo, skierowany do studentów uczelni wyższych. Aby wziąć w nim udział i wygrać tablet Asus Transformer, należy zaprojektować model biznesowy opisujący praktyczne zastosowanie systemów mobilnych w przedsiębiorstwie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 31 maja br.

 

- Celem konkursu jest połączenie międzynarodowej wiedzy, doświadczeń i kompetencji ConsafeMobility ze świeżym i innowacyjnym sposobem myślenia studentów uczelni wyższych. Mamy nadzieję, że uda nam się pozyskać wiele ciekawych projektów, które będą inspirujące zarówno dla nas jak i uczestników konkursu – mówi Joanna Dyła z ConsafeMobility.

Kluczowe zagadnienia z jakimi zmierzą się uczestnicy konkursu to m.in. efektywne wykorzystanie technologii mobilnych i poprawa skuteczności funkcjonowania poszczególnych departamentów w firmie. - Praca konkursowa ma mieć formę case study, który będzie opisywał model biznesowy przedsiębiorstwa, wykorzystującego w sposób optymalny systemy mobilne. Liczymy na wyobraźnię i kreatywność uczestników, ale przede wszystkim na ich szeroką wiedzę w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem – dodaje Joanna Dyła.
Praca konkursowa powinna precyzyjnie opisywać branże oraz zakres działalności przedsiębiorstwa, zastosowanie rozwiązań mobilnych w wybranych działach firmy, grupę użytkowników, model biznesowy, a także wpływ wdrożenia rozwiązań mobilnych na pracę przedsiębiorstwa oraz korzyści jakie odniesie firma z zaproponowanego projektu.

Zwycięzca, który otrzyma tablet Asus Transformer, zostanie wybrany przez kapitułę konkursu, składającą się z ekspertów ConsafeMobility. Zgłoszenia należy nadsyłać do 31 maja 2012 pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Mobilne przedsiębiorstwo”.

(źr. Consafelogistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.