Dodaj ogłoszenie o pracy


DSV świadczy usługi dla Azelis

Firma DSV Road podpisała umowę z firmą Azelis, europejskim dystrybutorem surowców chemicznych. W ramach współpracy DSV będzie odpowiedzialne za świadczenie usług dystrybucji oraz magazynowania, za pośrednictwem swoich oddziałów w Ołtarzewie, Łodzi i Sadach.

 

Wybór DSV został podyktowany szerokim doświadczeniem firmy w zakresie obsługi produktów chemicznych. Celem podjętej współpracy, poza świadczeniem usług logistycznych, jest również zapewnienie klientowi wsparcia w realizacji wysokich standardów usług, związanych z codzienną działalnością, oraz pomoc w generowaniu oszczędności związanych z kosztami zakupów. Azelis specjalizuje się w dystrybucji surowców i specjalistycznych substancji chemicznych wykorzystywanych m.in. w przemyśle budowlanym, produkcji żywności, kosmetyków oraz leków. Produkty firmy dostarczane są przede wszystkim z krajów Beneluksu, ale także Europy oraz innych części świata.

 

Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych. Posiada biura oraz oddziały w ponad 60 krajach, a dzięki rozbudowanej sieci sieci partnerów, świadczy swoje usługi na całym świecie. Firma zatrudnia obecnie około 22 tys. pracowników. Efektywne i kompleksowe rozwiązania pozwoliły DSV osiągnąć w 2011 r. przychód na poziomie 6 mld euro.

(źr. DSV)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.