Dodaj ogłoszenie o pracy


Cindy Miller prezesem UPS Europe

Cindy Miller, otrzymała awans na stanowisko prezesa UPS Europe. Cindy Miller pracuje w UPS od 24 lat. Powierzono jej odpowiedzialność za wszystkie oddziały UPS w ponad 120 krajach i terytoriach w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA). EMEA jest największym, po Stanach Zjednoczonych, regionem firmy UPS. Z 12,1 mld dolarów przychodów z przesyłek międzynarodowych osiągniętych w 2012 r. na region ten przypadła około połowa. Pięćdziesięcioletnia Cindy Miller jest obecnie prezesem UPS na Wielką Brytanię, Irlandię i Skandynawię, a nowe obowiązki obejmie 30 kwietnia 2013r.
Cindy Miller posiada bogate doświadczenie oraz wiedzę związaną z regionem EMEA, zdobyte podczas pełnienia wysokich stanowisk kierowniczych w Europie od 2008 r.
- W 2012 r. firma UPS dostarczyła ponad 30 milionów przesyłek w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Londynie, a Cindy była główną osobą odpowiedzialną za te nadzwyczajne osiągnięcie - powiedział Dan Brutto, prezes UPS International. - Cindy dba także o to, by firma oferowała zrównoważone rozwiązania technologiczne i logistyczne. To wszechstronna menedżerka, która skupia się na świadczeniu najlepszej jakości operacyjnej oraz najlepszej możliwej obsłudze klientów.
Pochodząca z pensylwańskiej miejscowości Tamaqua Cindy Miller zajmowała w UPS kilka kluczowych stanowisk - była m.in. prezesem UPS na Europę Południową i Afrykę, a także pełniła podobne funkcje w Stanach Zjednoczonych. Pracę dla UPS zaczynała jako kierowca samochodu dostawczego, a następnie, jak wielu pracowników firmy, awansowała na kolejne stanowiska wymagające coraz większej odpowiedzialności.
- Firma UPS będzie nadal koncentrować swoją energię i zasoby w Europie, ponieważ region ten odgrywa istotną rolę w naszej strategii długoterminowej – powiedziała Cindy Miller. - Obserwujemy ciągły wzrost w regionie dzięki temu, że pomagamy naszym klientom w zwiększaniu konkurencyjności na światowym rynku.
UPS oferuje szeroką gamę rozwiązań w zakresie transportu przesyłek i towarów, co obejmuje innowacyjne opcje doręczania przesyłek dla globalnego rynku konsumenckiego, ułatwień w handlu międzynarodowym oraz wykorzystania nowoczesnej technologii do wydajniejszego zarządzania w świecie biznesu. UPS, z siedzibą w Atlancie (USA), świadczy usługi w ponad 200 państwach i terytoriach na całym świecie.
(źr. UPS)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.