Dodaj ogłoszenie o pracy


Adam Żołnowski nowym Chief Financial Officer w DCT Gdańsk

Z początkiem kwietnia DCT Gdańsk, przygotowując się do kolejnych faz rozwoju, powierzy funkcję Chief Financial Officer Adamowi Żołnowskiemu, dotychczas odpowiedzialnemu w spółce za strategię i relacje korporacyjne.
Adam znakomicie sprawdził się w roli stratega i doradcy Dyrektora Zarządzającego oraz akcjonariuszy spółki DCT Gdańsk. Poza realizowaniem bieżących zadań związanych z zarządzaniem finansowym firmy oraz dbaniem o jej dynamiczny rozwój Adam będzie odgrywał znaczącą rolę w kreowaniu strategii organizacji.

Przed rozpoczęciem kariery w DCT Adam był Dyrektorem w Pricewaterhouse Coopers odpowiedzialnym za sektor inwestycji zagranicznych. Zdobywał on swoje bogate doświadczenie zawodowe m.in. jako członek Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Dyrektor Generalny Urzędu Ochrony Konsumentów. Jest on autorem szeregu publikacji poświęconych ekonomii, inwestycjom zagranicznym i konkurencji.
Adam Żołnowski jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, a także University of Sussex. Ukończył on aplikację kontrolerską Najwyższej Izby Kontroli oraz Executive Management Program w Szwecji. - Jestem wdzięczny za zaufanie, którym obdarzyli mnie akcjonariusze DCT. Będę pełnił funkcję CFO tak,  by firma rozwijała się w zrównoważony sposób, przynosząc zyski akcjonariuszom oraz korzyści pracownikom DCT Gdańsk, jak również regionowi Pomorza i Polsce  – komentuje Adam Żołnowski.
(źr. DCT Gdańsk)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.