Dodaj ogłoszenie o pracy


Rekordowy początek roku w przeładunkach w DCT Gdańsk


DCT Gdańsk, ogłosił że styczeń 2013 był rekordowy jeśli chodzi o przeładunki, co potwierdza pozycję Gdańska jako najszybciej rozwijającego się hub-u kontenerowego działającego na rzecz Europy Środkowo-Wschodniej.
Łączna suma przeładowanych kontenerów wyniosła 106 tysięcy TEU. Sukces DCT jest nawet większy biorąc pod uwagę fakt, że jest to pierwszy raz, gdy polski terminal kontenerowy przekroczył barierę 100 tysięcy TEU. DCT, chcąc utrzymać swój szybki poziom rozwoju, podpisał  umowę dzierżawy z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk, potwierdzając i finalizując uprzednio ogłaszane plany stworzenia DCT2. Kiedy na początku 2016 roku terminal kontenerowy DCT2 osiągnie pełną zdolność operacyjną, możliwości przeładunkowe DCT i DCT2 zwiększą się do 4 milionów TEU.
Boris Wenzel, dyrektor zarządzający DCT Gdańsk komentuje - Jestem zadowolony z tego, że DCT rozpoczyna rok 2013 takim osiągnięciem. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że decyzja dotycząca inwestycji DCT w dalszy rozwój była właściwa. Jestem przekonany, że DCT pozostanie na ścieżce sukcesu i utrzyma wysoki poziom satysfakcji klientów.
Po podpisaniu umowy dzierżawy dotyczącej utworzenia terminalu DCT 2 z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk, Boris Wenzel, postanowił opuścić DCT Gdańsk, by dołączyć do kadry kierowniczej grupy Noatum Ports w Hiszpanii.
(źr. DCT Gdańsk)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.