Konto pracodawcy


DCT Gdańsk szuka ludzi zaangażowanych w pracę!

 

DCT Gdańsk, największy terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim, który w zaledwie pięć lat od swojego powstania przejął większość udziałów w rynku polskich przewozów kontenerowych (ok. 57 proc. w 2012 r.) jest przykładem firmy, która prężnie i skutecznie pozyskuje kandydatów do pracy.

 

- DCT Gdańsk jest jednocześnie organizacją młodą i stawiającą duże wymagania swoim kandydatom do pracy – mówi Bożena Szałaj, dyrektor ds. Zasobów Ludzkich i Komunikacji. – Patrzymy na rynek bardzo obiektywnie – zdając sobie sprawę, że jesteśmy obecnie najnowocześniejszym terminalem kontenerowym w Polsce, oraz jednym z najnowocześniejszych na Morzu Bałtyckim, nie oczekujemy od naszych kandydatów pełnego wachlarza kompetencji i wieloletniego doświadczenia. Chcemy zatrudniać przede wszystkim ludzi zaangażowanych – dodaje Bożena Szałaj.

 

Firma od niemal dwóch lat wdraża program rekrutacji i szkoleń wewnętrznych pozwalający na pozyskiwanie z rynku zupełnie niewykwalifikowanych pracowników i przygotowywanie ich do pracy w specyficznych warunkach terminalu kontenerowego.

- Kładziemy nacisk na stosunek naszych przyszłych pracowników do pracy i do naszej firmy, a to wbrew pozorom jedno z najtrudniejszych kryteriów. Z jednej strony dajemy szansę na zdobycie doświadczenia i zaplanowanie indywidualnej ścieżki kariery w DCT wszystkim, nawet zupełnie niedoświadczonym pracownikom, z drugiej starannie dobieramy kadrę tak, by pasowała do kultury organizacyjnej, jaką budujemy – podkreśla Bożena Szałaj. DCT Gdańsk prowadzi niemal stałą rekrutację na podstawowe stanowiska portowe – kontrolera statkowego i nabrzeżowego. Ponadto sporo ogłoszeń dotyczy stanowiska kierowcy IMV (z wymaganym prawem jazdy kat. „C”).

 

- Terminal DCT Gdańsk rozwija się bardzo prężnie – mówi Bożena Szałaj. – Kiedy rozpoczęłam pracę w styczniu 2011 r., firma liczyła nieco ponad 300 osób. Przez ostatnie dwa lata zatrudniliśmy niemal 200 osób, a rotacja pracowników utrzymuje się na niewielkim poziomie 6,8 proc. w skali roku. Bardzo cieszą nas te wyniki, świadczą bowiem o tym, że jesteśmy pozytywnie odbierani przez rynek i coraz więcej osób chce dla nas pracować.
Terminal może poszczycić się ciekawymi rozwiązaniami w zakresie szkoleń i wdrożenia nowych pracowników.

 

- Nasi pracownicy przechodzą kilkudniowe wdrożenie do pracy – mówi Barbara Rogenbuk, Koordynator ds. Rozwoju i Szkoleń. – Przygotowaliśmy program dobrany do poszczególnych stanowisk. Dzięki niemu, pracownicy na etapie wdrożenia zapoznawani są ze wszystkimi działami i komórkami, z którymi w przyszłości będą współpracować. Następnie, po etapie wdrożenia, pracownicy operacyjni uczestniczą w szkoleniach, które przeprowadzamy na terenie firmy, w warunkach rzeczywistych – dodaje Barbara Rogenbuk.


Program szkoleń zaplanowany jest w ten sposób, by każdy z pracowników miał możliwość pracować na swoim stanowisku pod okiem opiekuna. W ten sposób zminimalizowane zostaje ryzyko wypadków w miejscu pracy, co przyczynia się do dobrych wyników DCT w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

 

- Nasz terminal został doceniony w tym obszarze przez Państwową Inspekcję Pracy – mówi dumnie Bożena Szałaj. – Otrzymaliśmy tytuł: DCT Gdańsk – organizator pracy bezpiecznej w województwie pomorskim i tym samym zakwalifikowaliśmy się do etapu ogólnopolskiego. To dla nas bardzo prestiżowe wyróżnienie, gdyż jako miejsce pracy o naturalnie podwyższonym poziomie zagrożenia wypadkami, możemy poszczycić się świetnymi wynikami i brakiem poważnych zdarzeń, w których ucierpieli ludzie.

Aktualne ogłoszenia o pracę w DCT Gdańsk można znaleźć na portalu Pracujwlogistyce.pl oraz na stronie firmowej spółki www.dctgdansk.pl w zakładce Kariera/ Praca u nas.

 

Zobacz najnowsze ogłoszenia DCT Gdańsk:

AMINISTRATOR SYSTEMÓW

KONTROLER LUKOWY

ELEKTRYK

MECHANIK

 

 

Zobacz także:
kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Pracownicze Plany Kapitałowe w 10 pytaniach i odpowiedziach
Niższa stawka PIT od 1 października a rok podatkowy
Nowe zasady wystawiania faktur – NIP na paragonie
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
Ubezpieczenie cargo – co powinieneś wiedzieć?
Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Unia zaprzecza sama sobie i stawia cele nie do spełnienia
Dostawa alkoholi a wyzwania w okresie przedświątecznym - komentarz eksperta
Pakiet mobilności nie do zatrzymania?
CORTE a wdrożenie inteligentnych tachografów
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
GLS stawia na ekologiczne pojazdy
GLS Poland partnerem WTS Sparta
Linie Emirates przewiozły już 46 mln ton cargo z/do Warszawy
Komunikacja międzykulturowa na 25-lecie WISTA Poland
Volvo Trucks działa już 25 lat na polskim rynku
Poczta Polska tworzy coraz więcej miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych
Trans Polonia podsumowała wyniki za I półrocze 2019
PEKAES – otwiera nowy terminal w Legnicy
Zbyt niskie wynagrodzenie głównym powodem decyzji o zmianie miejsca pracy
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC