Dodaj ogłoszenie o pracy


DCT Gdańsk szuka ludzi zaangażowanych w pracę!

 

DCT Gdańsk, największy terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim, który w zaledwie pięć lat od swojego powstania przejął większość udziałów w rynku polskich przewozów kontenerowych (ok. 57 proc. w 2012 r.) jest przykładem firmy, która prężnie i skutecznie pozyskuje kandydatów do pracy.

 

- DCT Gdańsk jest jednocześnie organizacją młodą i stawiającą duże wymagania swoim kandydatom do pracy – mówi Bożena Szałaj, dyrektor ds. Zasobów Ludzkich i Komunikacji. – Patrzymy na rynek bardzo obiektywnie – zdając sobie sprawę, że jesteśmy obecnie najnowocześniejszym terminalem kontenerowym w Polsce, oraz jednym z najnowocześniejszych na Morzu Bałtyckim, nie oczekujemy od naszych kandydatów pełnego wachlarza kompetencji i wieloletniego doświadczenia. Chcemy zatrudniać przede wszystkim ludzi zaangażowanych – dodaje Bożena Szałaj.

 

Firma od niemal dwóch lat wdraża program rekrutacji i szkoleń wewnętrznych pozwalający na pozyskiwanie z rynku zupełnie niewykwalifikowanych pracowników i przygotowywanie ich do pracy w specyficznych warunkach terminalu kontenerowego.

- Kładziemy nacisk na stosunek naszych przyszłych pracowników do pracy i do naszej firmy, a to wbrew pozorom jedno z najtrudniejszych kryteriów. Z jednej strony dajemy szansę na zdobycie doświadczenia i zaplanowanie indywidualnej ścieżki kariery w DCT wszystkim, nawet zupełnie niedoświadczonym pracownikom, z drugiej starannie dobieramy kadrę tak, by pasowała do kultury organizacyjnej, jaką budujemy – podkreśla Bożena Szałaj. DCT Gdańsk prowadzi niemal stałą rekrutację na podstawowe stanowiska portowe – kontrolera statkowego i nabrzeżowego. Ponadto sporo ogłoszeń dotyczy stanowiska kierowcy IMV (z wymaganym prawem jazdy kat. „C”).

 

- Terminal DCT Gdańsk rozwija się bardzo prężnie – mówi Bożena Szałaj. – Kiedy rozpoczęłam pracę w styczniu 2011 r., firma liczyła nieco ponad 300 osób. Przez ostatnie dwa lata zatrudniliśmy niemal 200 osób, a rotacja pracowników utrzymuje się na niewielkim poziomie 6,8 proc. w skali roku. Bardzo cieszą nas te wyniki, świadczą bowiem o tym, że jesteśmy pozytywnie odbierani przez rynek i coraz więcej osób chce dla nas pracować.
Terminal może poszczycić się ciekawymi rozwiązaniami w zakresie szkoleń i wdrożenia nowych pracowników.

 

- Nasi pracownicy przechodzą kilkudniowe wdrożenie do pracy – mówi Barbara Rogenbuk, Koordynator ds. Rozwoju i Szkoleń. – Przygotowaliśmy program dobrany do poszczególnych stanowisk. Dzięki niemu, pracownicy na etapie wdrożenia zapoznawani są ze wszystkimi działami i komórkami, z którymi w przyszłości będą współpracować. Następnie, po etapie wdrożenia, pracownicy operacyjni uczestniczą w szkoleniach, które przeprowadzamy na terenie firmy, w warunkach rzeczywistych – dodaje Barbara Rogenbuk.


Program szkoleń zaplanowany jest w ten sposób, by każdy z pracowników miał możliwość pracować na swoim stanowisku pod okiem opiekuna. W ten sposób zminimalizowane zostaje ryzyko wypadków w miejscu pracy, co przyczynia się do dobrych wyników DCT w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

 

- Nasz terminal został doceniony w tym obszarze przez Państwową Inspekcję Pracy – mówi dumnie Bożena Szałaj. – Otrzymaliśmy tytuł: DCT Gdańsk – organizator pracy bezpiecznej w województwie pomorskim i tym samym zakwalifikowaliśmy się do etapu ogólnopolskiego. To dla nas bardzo prestiżowe wyróżnienie, gdyż jako miejsce pracy o naturalnie podwyższonym poziomie zagrożenia wypadkami, możemy poszczycić się świetnymi wynikami i brakiem poważnych zdarzeń, w których ucierpieli ludzie.

Aktualne ogłoszenia o pracę w DCT Gdańsk można znaleźć na portalu Pracujwlogistyce.pl oraz na stronie firmowej spółki www.dctgdansk.pl w zakładce Kariera/ Praca u nas.

 

Zobacz najnowsze ogłoszenia DCT Gdańsk:

AMINISTRATOR SYSTEMÓW

KONTROLER LUKOWY

ELEKTRYK

MECHANIK

 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.