Dodaj ogłoszenie o pracy


DCT Gdańsk uhonorowany w Konkursie “Teraz Polska”

 

W tegorocznej, dwudziestej drugiej edycji konkursu Teraz Polska, firmy, marki i producenci konkurowali o tytuł najlepszego w obrębie swojej dziedziny, by móc reprezentować najwyższą jakość polskich produktów i usług. DCT Gdańsk otrzymał tytuł w kategorii transport morski i przybrzeżny.

 

Od chwili powstania, terminal DCT Gdańsk aktywnie przyczynia się do wzrostu dochodowości polskiego przemysłu kontenerowego, a także wprowadza nowe, wyższe standardy obsługi w portach Morza Bałtyckiego. Przez wiele lat kraje Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polska, uzależnione były od portów północnoeuropejskich, które gromadziły zyski z ceł i innych podatków opłacanych przez polskich importerów i eksporterów. Dzięki powstaniu DCT Gdańsk polski przemysł kontenerowy otrzymał alternatywę w postaci własnego hub portu obsługującego największe statki kontenerowe świata i pozwalającego na zmniejszenie kosztów transportu drogowego do miejsc ostatecznego przeznaczenia.

 

- Jesteśmy dumni z otrzymania tej prestiżowej nagrody – mówi Boris Wenzel, Dyrektor Zarządzający DCT Gdańsk. – Jest to niezwykle budujące, że nasze wysiłki są dostrzegane i doceniane nie tylko przez naszych klientów i kontrahentów, ale także przez niezależnych ekspertów biznesowych kapituły konkursu „Teraz Polska”.

 

DCT Gdańsk otrzymało w tym roku także tytuł Solidnego Pracodawcy Roku 2011. Oficjalne rozdanie statuetek tej nagrody nastąpi na gali, która odbędzie się 14 czerwca 2012 r. w Krakowie.

(źr. DCT Gdańsk)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.