Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa GLS ma nowego dyrektora zarządzającego IT

Od 1 sierpnia 2012 r. Christian Herrlich obejmie stanowisko Managing Director w GLS IT Services GmbH. Dla Grupy oznacza to pozyskanie uznanego eksperta branży KEP.

 

Herrlich (44), który ukończył studia na kierunku informatyki biznesowej, będzie odpowiedzialny za cały system IT europejskiego dostawcy usług logistycznych. Głównym zadaniem GLS IT Services, spółki będącej w stu procentach własnością GLS, jest ujednolicenie systemów informatycznych krajów Grupy a także ich utrzymanie i ciągły rozwój. Technologia informatyczna to według GLS główny czynnik konkurencyjności firmy. Po ukończeniu Politechniki w Darmstadt, Christian Herrlich od 1998 r. zajmował różne stanowiska
w Deutsche Post DHL w Bonn, ostatnio w roli CIO i członka zarządu dywizji DHL Paket Deutschland.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się znaleźć odpowiednio wykwalifikowaną osobę do prowadzenia naszego działu IT - mówi Rico Back, CEO Grupy GLS. Poprzednik Herrlicha – Johannes Ruttinger – zginął zeszłej jesieni w wypadku lotniczym.


GLS, General Logistics Systems B.V. (z siedzibą w Amsterdamie), świadczy usługi kurierskie, logistyczne oraz ekspresowe dla 212,000 klientów w Europie. “Lider jakości w europejskiej logistyce przesyłek” to główna zasada działania GLS. Firma przykłada przy tym wielką wagę do zrównoważonego rozwoju – inicjatywa ThinkGreen obejmuje działania na rzecz ochrony środowiska w całej Europie. Dzięki własnym spółkom oraz partnerom Grupa stworzyła sieć obejmującą 42 państwa europejskie i zapewniającą połączenia globalne poprzez umowy kontraktowe. Sieć ta, obejmuje 37 centralnych sortowni i 660 filii. 13,400 pracowników obsługuje rocznie 375 milionów paczek. W roku fiskalnym 2011/2012 obroty GLS wyniosły 1,81 miliarda euro.
(źr. GLS)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.