Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa GLS ma nowego dyrektora zarządzającego IT

Od 1 sierpnia 2012 r. Christian Herrlich obejmie stanowisko Managing Director w GLS IT Services GmbH. Dla Grupy oznacza to pozyskanie uznanego eksperta branży KEP.

 

Herrlich (44), który ukończył studia na kierunku informatyki biznesowej, będzie odpowiedzialny za cały system IT europejskiego dostawcy usług logistycznych. Głównym zadaniem GLS IT Services, spółki będącej w stu procentach własnością GLS, jest ujednolicenie systemów informatycznych krajów Grupy a także ich utrzymanie i ciągły rozwój. Technologia informatyczna to według GLS główny czynnik konkurencyjności firmy. Po ukończeniu Politechniki w Darmstadt, Christian Herrlich od 1998 r. zajmował różne stanowiska
w Deutsche Post DHL w Bonn, ostatnio w roli CIO i członka zarządu dywizji DHL Paket Deutschland.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się znaleźć odpowiednio wykwalifikowaną osobę do prowadzenia naszego działu IT - mówi Rico Back, CEO Grupy GLS. Poprzednik Herrlicha – Johannes Ruttinger – zginął zeszłej jesieni w wypadku lotniczym.


GLS, General Logistics Systems B.V. (z siedzibą w Amsterdamie), świadczy usługi kurierskie, logistyczne oraz ekspresowe dla 212,000 klientów w Europie. “Lider jakości w europejskiej logistyce przesyłek” to główna zasada działania GLS. Firma przykłada przy tym wielką wagę do zrównoważonego rozwoju – inicjatywa ThinkGreen obejmuje działania na rzecz ochrony środowiska w całej Europie. Dzięki własnym spółkom oraz partnerom Grupa stworzyła sieć obejmującą 42 państwa europejskie i zapewniającą połączenia globalne poprzez umowy kontraktowe. Sieć ta, obejmuje 37 centralnych sortowni i 660 filii. 13,400 pracowników obsługuje rocznie 375 milionów paczek. W roku fiskalnym 2011/2012 obroty GLS wyniosły 1,81 miliarda euro.
(źr. GLS)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.