Dodaj ogłoszenie o pracy


Zmienia się skład zarządu Grupy GEFCO

Z dniem 1 lipca 2012 roku Yves Fargues, prezes zarządu/dyrektor generalny Grupy Gefco, podjął decyzję o przejściu na emeryturę i rezygnacji z pełnienia dotychczasowej funkcji wykonawczej. Prawdopodobnie obejmie stanowisko przewodniczącego Rady Dyrektorów Gefco.

 

W najbliższym czasie zostanie zwołane posiedzenie Rady Dyrektorów Gefco, podczas którego Yves Fargues zostanie zaproponowany na stanowisko przewodniczącego Rady. Na tym samym spotkaniu na stanowisko członka Rady oraz Dyrektora Generalnego Grupy GEFCO zostanie zgłoszona kandydatura Luca Nadala, obecnie pełniącego funkcję dyrektora Transportu
i Logistyki Przemysłowej.

 

Luc Nadal ma 50 lat, jest absolwentem paryskiej Politechniki. Od września 2010 jest dyrektorem transportu i logistyki przemysłowej Grupy GEFCO, w latach 2008 – 2010 obejmował stanowisko dyrektora generalnego Fret SNCF oraz zastępcy dyrektora generalnego oddziału SNCF Geodis. W okresie 2007 – 2008 był zastępcą dyrektora generalnego jednostki „Operacje” Fret SNCF.
W latach 2005 – 2007 prezes zarządu NAVILAND Cargo (wcześniej CNC), a wcześniej partner w spółce MENSIA Conseil, pracował też  w Arthur Andersen.

(źr. Grupa GEFCO)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.