Dodaj ogłoszenie o pracy


Aleksander Zacirka nowym dyrektorem TLI w GEFCO Polska

Zarząd Gefco Polska powołał nowego Dyrektora Departamentu Transportu i Logistyki Przemysłowej, którym został Aleksander Zacirka. Nowy manager jest odpowiedzialny za zarządzanie operacjami w zakresie transportu i logistyki.

 

Aleksander Zacirka dołączył do GEFCO Polska od września tego roku. Jako nowy Dyrektor TLI, zarządza działaniami z obszaru transportu drogowego, morskiego i lotniczego oraz procesami magazynowania, zarówno w ramach logistyki dostaw jak i dystrybucji. Oprócz działań operacyjnych Aleksander Zacirka będzie zaangażowany w aktywny rozwój biznesu GEFCO Polska.
- Aleksander łączy specjalistyczne kompetencje w obszarze zarządzania procesami logistycznymi z podejściem silnie ukierunkowanym na podniesienie konkurencyjności i indywidualne potrzeby Klientów. Cieszę się, że dołączył do naszego zespołu. – mówi Olivier Large, Dyrektor Generalny GEFCO Polska.

 

W swojej pracy Aleksander Zacirka podkreśla holistyczne podejście do problematyki zarządzania procesami logistycznymi. Szczególny nacisk kładzie na optymalizację i ograniczenie kosztów końcowych w organizacji łańcucha dostaw. Rynek usług logistycznych ewoluuje coraz szybciej, zwłaszcza w trudnym dla światowej gospodarki okresie, kiedy kluczowe jest podnoszenie konkurencyjności. W zarządzaniu łańcuchem logistycznym ważne  jest tworzenie rozwiązań efektywnych kosztowo.
- Jestem zwolennikiem podejścia, mówiącego że w branży TSL każdy powinien być po części sprzedawcą, począwszy od szczebla magazyniera czy spedytora. Podnoszenie jakości łańcucha dostaw opiera się na ciągłej optymalizacji jego procesów. Taką wizję chcę realizować w podległych mi zespołach. - komentuje Aleksander Zacirka.

 

Przed dołączeniem do zespołu Gefco Aleksander Zacirka przez 5 lat zdobywał doświadczenie w Kuehne+Nagel, gdzie pracował na stanowisku Managera Operacyjnego, był szefem kilku oddziałów i odpowiadał za rozwój nowego biznesu. Wcześniej w firmie BOC Gazy pełnił funkcję Managera Logistyki. Dzięki doświadczeniu w pracy po stronie przedsiębiorstwa przemysłowego, korzystającego z usług operatorów logistycznych bardzo dobrze rozumiem potrzeby naszych obecnych klientów. – dodaje nowy Dyrektor TLI.
Aleksander Zacirka jest absolwentem MBA Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu. Wcześniej ukończył studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie na SGH oraz Inżynierię Rolniczą na Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Prywatnie jest entuzjastą sportów, o których mówi, że mają dużą wartość dla managera, ponieważ uczą pracy zespołowej oraz umiejętności wyciągania wniosków z ponoszonych porażek.


(źr. Gefco Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.