Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES SA ma nowego szefa?


Jacek Machocki złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu Pekaes SA w dniu 28 maja 2012 r. Prezesem zarządu spółki Pekaes był od marca 2010 roku. Powodem rezygnacji Jacka Machockiego z zajmowanego stanowiska były sprawy osobiste. Nowym członkiem zarządu Pekaes SA został Maciej Bachman.  

 

Maciej Bachman dołączył do Grupy Pekaes w marcu 2012 roku. Wcześniej przez trzy lata pełnił funkcję wiceprezesa zarządu i dyrektora ds. finansów i administracji w firmie logistycznej Spedimex. W poprzednich latach pracował m.in. w Ernst & Young, Andersen Business Consulting i Arthur Andersen. Maciej Bachman jest specjalistą z branżowym doświadczeniem i z wieloma sukcesami na polu poprawy efektywności organizacji.

 

Maciej Bachman jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na Wydziale Zarządzania, w zakresie finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz absolwentem studiów podyplomowych w Katedrze Zarządzania Innowacjami Szkoły Głównej Handlowej. Posiada tytuł biegłego rewidenta.

 

- Jacek Machocki w czasie swojej prezesury przygotował i z sukcesem wdrożył strategię spółki na lata 2010-2012, której celem była reorganizacja Grupy Pekaes. Aktualnie Pekaes jest nowoczesną i konkurencyjną spółką i jednym z liderów branży TSL w Polsce. Obecnie spółka jest w pełni gotowa do kolejnego etapu rozwoju, którego głównymi celami będą wzrost sprzedaży i rentowności oraz wartości dla akcjonariuszy. Maciej Bachman posiada pełne poparcie Rady Nadzorczej w dążeniu do realizacji tych założeń – powiedział Robert Koński, przewodniczący Rady Nadzorczej.

 

(źr. Pekaes SA)

 


 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.