Dodaj ogłoszenie o pracy


TimoCom sprawdzi wiarygodność partnera biznesowego

Bezpieczeństwo przy transakcjach, zawieranych za pośrednictwem giełd transportowych on-line, to to podstawa działalności. Jednakże nawet najlepsze środki zaradcze nie są w stanie zabezpieczyć w 100proc rzetelności biznesowej. Giełda ładunków TimoCom zamierza wspomóc swoich klientów przy sprawdzaniu ich partnerów biznesowych za pomocą nowego, bezpłatnego serwisu TimoCom Identify.

 

Giełda zainwestowała w wielostopniowy system bezpieczeństwa, który został wzbogacony o kolejny filar: TimoCom Identify. Poprzez nowy serwis usługodawca IT apeluje o obowiązek staranności kupieckiej użytkowników. - Codziennie podejmujemy starania, aby wszystko funkcjonowało bez zarzutu. Przy około 300 tys. ofertach każdego dnia jest to prawdziwe wyzwanie. Każde zlecenie ma swoją specyfikę, dlatego klient musi także samodzielnie za każdym razem sprawdzać swojego partnera biznesowego. Jeśli pomimo to nadal pozostają wątpliwości dotyczące jego tożsamości, nasi użytkownicy mogą zlecić sprawdzenie tożsamości partnera - wyjaśnia Marcel Frings - Chief Representative firmy TimoCom.

Aby skorzystać z nowego serwisu, należy najpierw samemu sprawdzić swojego potencjalnego partnera biznesowego. W gorączkowym pośpiechu dnia codziennego obowiązek staranności kupieckiej jest często zaniedbywany. Obawa o stratę czasu jest jednak fałszywym nastawieniem. Tylko poprzez aktywne przeciwdziałanie można bowiem zapobiegać ryzyku. Administrator giełdy ofert transportowych na stronie www.timocom.pl, w zakładce „Bezpieczeństwo”, wyjaśnia na co powinien zwrócić uwagę użytkownik. Istotne jest porównanie danych zleceniobiorcy z potwierdzonymi profilami przedsiębiorstw widocznymi w indeksie firm transportowych giełdy, jak również sprawdzenie dokumentów, których zazwyczaj żąda się od partnerów biznesowych przy przydzielaniu im zlecenia.

Dopiero jeśli po tej kontroli nadal istnieją uzasadnione wątpliwości dotyczące danych kontrahenta, należy skorzystać z TimoCom Identify. Odpowiedni formularz i dokładne wymagania można znaleźć na stronie giełdy,  w zakładce „Bezpieczeństwo”, w podpunkcie TimoCom Identify.

Jeśli kompletne zlecenie zostanie przesłane faksemlub drogą mailową, zespół TimoCom Identify potrzebuje maksymalnie pięć godzin roboczych na kompleksowe sprawdzenie klienta.
(źr. TimoCom)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.