Dodaj ogłoszenie o pracy


TimoCom sprawdzi wiarygodność partnera biznesowego

Bezpieczeństwo przy transakcjach, zawieranych za pośrednictwem giełd transportowych on-line, to to podstawa działalności. Jednakże nawet najlepsze środki zaradcze nie są w stanie zabezpieczyć w 100proc rzetelności biznesowej. Giełda ładunków TimoCom zamierza wspomóc swoich klientów przy sprawdzaniu ich partnerów biznesowych za pomocą nowego, bezpłatnego serwisu TimoCom Identify.

 

Giełda zainwestowała w wielostopniowy system bezpieczeństwa, który został wzbogacony o kolejny filar: TimoCom Identify. Poprzez nowy serwis usługodawca IT apeluje o obowiązek staranności kupieckiej użytkowników. - Codziennie podejmujemy starania, aby wszystko funkcjonowało bez zarzutu. Przy około 300 tys. ofertach każdego dnia jest to prawdziwe wyzwanie. Każde zlecenie ma swoją specyfikę, dlatego klient musi także samodzielnie za każdym razem sprawdzać swojego partnera biznesowego. Jeśli pomimo to nadal pozostają wątpliwości dotyczące jego tożsamości, nasi użytkownicy mogą zlecić sprawdzenie tożsamości partnera - wyjaśnia Marcel Frings - Chief Representative firmy TimoCom.

Aby skorzystać z nowego serwisu, należy najpierw samemu sprawdzić swojego potencjalnego partnera biznesowego. W gorączkowym pośpiechu dnia codziennego obowiązek staranności kupieckiej jest często zaniedbywany. Obawa o stratę czasu jest jednak fałszywym nastawieniem. Tylko poprzez aktywne przeciwdziałanie można bowiem zapobiegać ryzyku. Administrator giełdy ofert transportowych na stronie www.timocom.pl, w zakładce „Bezpieczeństwo”, wyjaśnia na co powinien zwrócić uwagę użytkownik. Istotne jest porównanie danych zleceniobiorcy z potwierdzonymi profilami przedsiębiorstw widocznymi w indeksie firm transportowych giełdy, jak również sprawdzenie dokumentów, których zazwyczaj żąda się od partnerów biznesowych przy przydzielaniu im zlecenia.

Dopiero jeśli po tej kontroli nadal istnieją uzasadnione wątpliwości dotyczące danych kontrahenta, należy skorzystać z TimoCom Identify. Odpowiedni formularz i dokładne wymagania można znaleźć na stronie giełdy,  w zakładce „Bezpieczeństwo”, w podpunkcie TimoCom Identify.

Jeśli kompletne zlecenie zostanie przesłane faksemlub drogą mailową, zespół TimoCom Identify potrzebuje maksymalnie pięć godzin roboczych na kompleksowe sprawdzenie klienta.
(źr. TimoCom)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.