Dodaj ogłoszenie o pracy


Na platformie TC eBid® TimoCom zrealizowano 8,8 tys. przetargów

Giełda ładunków TimoCom po dwóch latach od uruchomienia usługi przetargowej TC eBid® podsumowała jej efekty. W tym okresie ponad 2000 przedsiębiorstw wystawiło swoje przetargi za pomocą tego narzędzia i to w skali międzynarodowej. Usługa spełnia zarówno wymagania małych, jak i dużych przedsiębiorstw.

 

Od końca roku 2009 przedsiębiorstwa ogłaszające przetargi poprzez platformę TC eBid®  zrealizowały ponad 8,8tys. przetargów. Wśród nich znajdują się zarówno umowy „dużych graczy" jak również małych i średnich firm. Dużym plusem dodatkowym programu jest możliwość łatwego wystawienia przetargu. Jest on przeprowadzany tylko w trzech krokach. Przedsiębiorstwo ogłaszające przetarg może zróżnicować zlecenie w zależności od wagi czy pojemności i równocześnie otrzymać liczne oferty cenowe za daną relację. Dodatkowo koszty mogą być podawane "za transport bądź kilometr", "za jednostkę" lub też "za metr ładunkowy czy paletę". W taki sposób przetargi są tworzone elastycznie według potrzeb. Po zakończeniu przetargu zleceniodawca otrzymuje czytelne podsumowanie, które jest bardzo pomocne przy ustalaniu cen rynkowych. Dzięki elektronicznej realizacji przedsiębiorcy nie muszą już mieć do czynienia ze skomplikowanymi tabelami, przestarzałymi listami adresowymi czy długotrwałymi rozmowami telefonicznymi. Jako że obsługa i informacje są dla wszystkich uczestników takie same, współzawodnictwo jest przy tym uczciwe. Usługodawcy uczestniczący w przetargu nie mogą zajrzeć w oferty innych przedsiębiorców. W ten sposób unika się walki cenowej.
(źr. TimoCom)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.