Dodaj ogłoszenie o pracy


TimoCom odznaczone znakiem jakości "Zakup ładunków"

Platforma przetargowa TC eBid® firmy TimoCom Soft- und Hardware GmbH już po raz drugi została odznaczona znakiem jakości „Zakup ładunków”. Ten oparty na internetowych rozwiązaniach program, od samego początku, czyli od końca 2009, do dnia dzisiejszego utrzymuje pozytywną ocenę doświadczonego jury spółki BMEnet GmbH, będącej spółką córką BME (Bundesverband Materialwirtschaft, Einkauf und Logistyk e.V, Federalne Zrzeszenie Gospodarki Materiałowej, Zakupów i Logistyki e.V.).

 

W ciągu 58 lat swojego istnienia BME ugruntowała swoją pozycję jako związek specjalistów ds. zakupów i logistyki w Niemczech. Ważnym celem projektantów sieci jest wspomaganie wymiany doświadczeń pomiędzy przedsiębiorstwami, a sferą naukową, zarówno z punktu widzenia strony kupującej, jak i oferentów. Ponadto, w celu podniesienia wydajności swoich członków, związek angażuje się w ich dalsze doskonalenie. BMEnet GmbH przyznaje w związku z tym znak jakości dla oprogramowań w zakresie elektronicznych zakupów - od zarządzania katalogami produktów do elektronicznego dysponowania zleceń. Z takiego znaku jakości TimoCom mógł się cieszyć już pod koniec roku 2009 podczas wprowadzania na rynek TC eBid®  . Teraz, kolejny raz platforma zdała egzamin BME.
- To, co nam się podoba, to użyteczność platformy przetargowej TimoCom. Poprzez wysoką standaryzację i łatwą obsługę oszczędza się na kosztach całego procesu. Rozległa ilość usługodawców transportowych zwiększa przy tym przejrzystość rynkową -  wyjaśnia Andreas Richter, pełnomocnik ds. certyfikacji spółki BMEnet GmbH.

 

W tym czasie ponad 2000 firm, od „dużych graczy” aż po małych przedsiębiorców, z sukcesem korzysta z platformy. W ten sposób za pośrednictwem TC eBid®  zostało zrealizowanych ponad 10.000 przetargów transportowych. Znak jakości „Zakup ładunków“ stanowi dla TimoCom dużą korzyść, gdyż klienci preferują produkty posiadające certyfikaty. Ponadto przedsiębiorstwo wyróżnione takim odznaczeniem może udowodnić jakość swojego oprogramowania.
(źr. TimoCom)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.