Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa wersja Astro WMS Consafe Logistics

Firma Consafe Logistics poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej wersji zaawansowanego rozwiązania klasy WMS - Astro w wersji 7.80. Zmiany obejmują m.in. udoskonalone zarządzanie wizualne, optymalizację zautomatyzowanego magazynowania i kompletacji zamówień oraz ulepszony proces fakturowania. Rozwój systemu Astro jest efektem ciągłych konsultacji z klientami firmy w całej Europie.

 

Najnowsza wersja rozwiązania Astro WMS 7.80 zawiera szereg usprawnień. Najważniejsze z nich dotyczą bardzo intuicyjnego, wizualnego interfejsu, dzięki któremu użytkownicy mają szybki i łatwy dostęp do szczegółowych informacji o pracy magazynu.
– Ulepszyliśmy interfejs graficzny, umieszczając najważniejsze pomiary stanu i wskaźniki KPI na jednym ekranie, a także poprawiając wizualne przedstawienie wyników na kształt deski rozdzielczej samochodu – mówi Marcin Figlarek z Consafe Logistics. – Takie graficzne przedstawienie procesów magazynowych pozwala wykorzystać system do sprawnego i efektywnego zarządzania logistyką magazynową.


Inne wprowadzone usprawnienia obejmują wizualny interfejs użytkownika w części służącej do zarządzania wszystkimi typami zautomatyzowanych systemów magazynowania oraz udoskonalony wybór trasy kompletacji, co skraca odległości pokonywane w magazynie i przyspiesza realizację zamówienia. Trasy kompletacji są optymalizowane w oparciu o nowe algorytmy, które zmniejszają liczbę wizyt w tej samej alejce i umożliwiają ułożenie często wybieranych elementów na jednej palecie i późniejsze ich rozdzielenie pomiędzy poszczególne zamówienia. Kolejną istotną zmianą jest wprowadzenie rozbudowanej funkcji umożliwiającej zewnętrznym dostawcom usług logistycznych (3PL) wspomaganie fakturowania operacji magazynowych dla swoich klientów.


– Fakturowanie usług 3PL, takich jak wynajem powierzchni magazynowych, usługi dodane (VAS), zarządzanie procesami logistycznymi kształtowanymi w zależności od właścicieli towaru, zadania doraźne, zestawienie będące podstawą fakturowania klientów itp., są poważnym wyzwaniem dla dostawców usług logistycznych. Duże zróżnicowanie poszczególnych klientów, unikatowe wymagania poszczególnych firm i różne standardy powodują, że bieżące procesy obsługi są trudne i skomplikowane. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom ułatwiającym proces fakturowania operacji magazynowych, jakie udostępniliśmy naszym klientom, obsługa klientów w magazynach 3PL ulega znacznemu uproszczeniu i optymalizacji – mówi Marcin Figlarek.


(źr. Consafe Logistics)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.