Dodaj ogłoszenie o pracy


Consafe Logistics na II miejscu wśród europejskich dostawców systemów WMS

Firma ARC Advisory Group zaprezentowała wyniki corocznej analizy globalnego rynku systemów zarządzania magazynem WMS. Wśród czołowych międzynarodowych dostawców tych systemów znalazła się spółka Consafe Logistics. W regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) firma zajęła drugie miejsce wśród 14 wyróżnionych firm.


Kluczowe kwestie poruszane w raporcie ARC Advisory Group dotyczą bieżącego stanu i potencjału rozwoju rynku systemów zarządzania magazynem, a także jego rozmiaru w poszczególnych regionach geograficznych. Ponadto, raport wyłonił czołowych dostawców WMS, a także określił bieżące trendy oraz istotne czynniki wpływające na wzrost tego rynku.

 

- ARC Advisory Group uznaje Consafe Logistics za ważnego gracza na rynku WMS. Jest to wynik doskonałej pracy całego naszego zespołu podczas tworzenia i dostarczania klientom pakietu rozwiązań IT do zarządzania magazynem i łańcuchem dostaw - mówi Marcin Bondara, Prezes Zarządu Consafe Logistics. Na przestrzeni ostatnich lat liczba naszych klientów na rynku europejskim rosła w szybkim tempie. Zawdzięczamy to nie tylko ciągłemu rozwijaniu systemów WMS, ale również bogatej wiedzy w zakresie generowania przychodów z procesów zarządzania łańcuchem dostaw, które stanowią fundament naszych rozwiązań. Jestem przekonany, że w najbliższej przyszłości dzięki determinacji i wytrwałości uda nam się utrzymać, a nawet poprawić wypracowaną przez lata pozycję -  dodaje Marcin Bondara.

 

Firma Consafe Logistics została też uznana za czołowego dostawcę systemów zarządzania magazynem, wykorzystujących obsługę mowy, czyli tzw. technologię voice speaking. Zgodnie z klasyfikacją ARC, zalicza się je do modułów dodatkowych.
Przeprowadzone badania stanowią funkcjonalny przewodnik dla aktualnych dostawców i nowych graczy rynkowych, a także użytkowników technologii, którzy chcą lepiej zrozumieć sytuację na rynku. Pełen raport jest dostępny pod adresem www.arcweb.com.

 

(źr. Consafe Logistics)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.