Dodaj ogłoszenie o pracy


FM Logistic w czołówce rankingu TSL "Rzeczpospolitej"

W rankingu TSL publikowanym na łamach Rzeczpospolitej w tym roku, FM Logistic - francuski operator logistyczny zdobył pierwszą pozycję w zestawieniu firm TSL wg wielkości przychodów ze sprzedaży podstawowej w 2012 r. wśród firm, które zadeklarowały, jako główne źródło dochodów magazynowanie.

Ranking firm TSL, przygotowywany pod kierownictwem prof. Haliny Brdulak z SGH, publikowany, co roku na łamach dziennika „Rzeczpospolita”. W tym roku FM Logistic zdobyło pierwszą pozycję w zestawieniu firm TSL wg wielkości przychodów wśród firm, które zadeklarowały, jako główne źródło dochodów magazynowanie Z kolei w zestawieniu wg wielkości przychodów ze sprzedaży podstawowej w 2012 r. FM Logistic znalazło się na prestiżowej 4 pozycji pośród 46 operatorów logistycznych.

- Zdobycie tak wysokiej pozycji w tegorocznym rankingu TSL jest dla nas potwierdzeniem stabilnego i zrównoważonego rozwoju naszej organizacji. Ten fakt niewątpliwie świadczy o tym, że strategia FM Logistic jest odporna na kryzys – mówi Piotr Sukiennik dyrektor generalny FM Logistic w Polsce.

FM Logistic jest założoną w 1967r. francuską firmą, posiadającą 63 centra logistyczne w Europie i Azji. W Polsce jest ich dziewięć: Mszczonów, Tomaszów Mazowiecki, Wolbórz, Wola Bykowska, Piotrków Trybunalski, Chorzów, Pruszków, Błonie i Olszowa. Główna siedziba firmy w Polsce mieści się w Mszczonowie pod Warszawą. Firma zatrudnia w Polsce ponad 2,5 tys. osób, a w całej Europie ponad 14 tys. FM Logistic w Polsce posiada do dyspozycji swoich klientów ponad 500 tys. m2 powierzchni magazynowych i produkcyjnych. Główna siedziba FM Logistic w Polsce mieści się w Mszczonowie pod Warszawą.
Trzy główne domeny działalności firmy FM Logistic to: składowanie towarów, transport krajowy i międzynarodowy i wysoce wyspecjalizowane usługi co-manufacturingu i co-packingu.
(źr. FM Logistic)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.