Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Logistics powołał nowego dyrektora ds. efektywności biznesu

dr Rafał Tarasewicz objął nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. efektywności biznesu w pionie Logistyki Kontraktowej w DB Schenker Logistics. Tarasewicz związany jest z DB Schenker Logistics od 2003 roku. A nowe stanowisko objął od końca kwietnia 2013 r. Cele, jakie będzie realizował Rafał Tarasewicz na nowo objętym stanowisku, to m.in. doskonalenie procesów wspomagających rozwój logistyki kontraktowej tak, aby klienci DB Schenker Logistics otrzymywali najlepsze rozwiązania.

Doświadczenie na stanowiskach menedżerskich zdobywał zarówno w Polsce, jak i za granicą, biorąc udział w wielu międzynarodowych projektach, a także odbywając roczny staż w Danii oraz w Niemczech. W latach 2008 – 2012 był członkiem zespołu DB SCHENKERsportsevents, odpowiedzialnego za obsługę logistyczną największych wydarzeń sportowych na świecie, w tym Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012. W 2008 roku, razem z zespołem reprezentującym DB Schenker Logistics, zwyciężył w prestiżowej grze biznesowej „Business Game Factory Tournament” – wspólnie pokonując ponad 400 firm z całego świata.

Rafał Tarasewicz jest doktorem nauk ekonomicznych. Stopień doktora uzyskał w 2012 r. w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jest także autorem lub współautorem licznych publikacji z zakresu zarządzania łańcuchami dostaw. Jego zainteresowania naukowe obejmują aspekty dotyczące efektywności w zarządzaniu łańcuchem dostaw, optymalizacji procesów oraz najlepszych praktyk biznesowych.

Prywatnie Rafał to szczęśliwy mąż i ojciec kilkumiesięcznej Łucji. Interesuje się przede wszystkim sportem, przez 12 lat trenował wyczynowo piłkę nożną, występując m.in. w młodzieżowej reprezentacji Polski.

(źr. DB Schenker Logistics)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.