Dodaj ogłoszenie o pracy


Dorota Michalec nowym dyrektorem HR w DB Schenker

Stanowisko dyrektora HR w Schenker Sp. z o.o. objęła Dorota Michalec – jej celem będzie optymalizacja strategii polityki personalnej firmy oraz praca nad podnoszeniem satysfakcji pracowników.
 
 
Nowa Dyrektor ma 15 lat doświadczenia w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim. Kompetencje i umiejętności zawodowe zdobywała podczas pracy w przedsiębiorstwach z różnych branż i sektorów. Dorota Michalec do tej pory pracowała m.in. w firmie Xerox Polska, Sonoco Poland Packaging Services Sp. z o.o. i Coca Cola HBC Sp. z o.o.
Nowa Dyrektor HR ukończyła studia prawnicze i pedagogiczne, jest także certyfikowanym coachem ICC (International Coach Comunity). Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu coachingu, zarówno grupowego, jak i w relacjach indywidualnych. Często bierze udział w charakterze eksperta w konferencjach i seminariach poświęconych tematyce zarządzania zasobami ludzkimi.
 
 
- DB Schenker Logistics od lat konsekwentnie realizuje politykę personalną mającą na celu stały wzrost satysfakcji pracowników. Bazując na modelu EFQM, buduje przyjazne miejsce pracy i kulturę organizacyjną opartą na wartościach. Moim głównym celem na objętym stanowisku będzie doskonalenie tej strategii i wdrażanie nowych innowacyjnych narzędzi i rozwiązań – mówi Dorota Michalec, Dyrektor HR Schenker sp. z o.o.

Dorota Michalec interesuje się coachingiem, strategiami doskonalenia pracowników, elastycznymi formami zatrudnienia, zarządzaniem zmianą, a także inwestycjami greenfield. Według niej przywództwo oparte na wizji w połączeniu z doświadczeniem zawodowym to najlepsze podstawy, aby tworzyć nowatorskie rozwiązania dla pracowników.
(źr. DB Schenker)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.