Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser utrzymuje wzrost dzięki swoim pracownikom

Licząca 21 tys.  pracowników załoga firmy Dachser wypracowała 4,3 miliarda Euro obrotów w 2011r. Wykwalifikowani pracownicy zatrudnieni w 315 oddziałach na świecie znakomicie rozwijają sukces tej rodzinnej firmy.

 

Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, odnotował w roku 2011 obroty w wysokości 4.3 miliardów Euro, co stanowi 13-procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego. W 2011 roku firma dostarczyła ponad 49 milionów przesyłek o łącznej wadze przekraczającej 37 milionów ton.  - Po kryzysie rynki nieco się zregenerowały i w ciągu ostatniego roku nastąpiła stabilizacja sytuacji w naszej branży. Dlatego firma mogła wrócić na ścieżkę wzrostu, co uznajemy za świetny początek długookresowego trendu - powiedział Bernhard Simon, prezes zarządu Dachser GmbH, komentując wyniki finansowe za miniony rok. W ciągu najbliższych pięciu lat firma ma w planach zainwestować ponad 1,3 miliarda Euro w swoją europejską sieć transportową.

 

Wykwalifikowana kadra siłą firmy
Inwestowanie w przyszłe pokolenia również jest dla Bernharda Simona sprawą niezwykle istotną. - Konsekwentne inwestycje w podstawowe szkolenia oraz zaawansowane kursy są jedynym sposobem na zwalczenie deficytu wykwalifikowanej kadry - Spośród załogi liczącej 21 000 pracowników, 12 400 osób jest zatrudnionych w Niemczech, a 8 600 w pozostałych krajach.

 

Dachser European Logistics
Ta największa część działalności firmy wygenerowała obrót w wysokości 2,6 miliardów Euro, co stanowi 61% sprzedaży całej grupy. Stanowiąca rdzeń działalności lądowa sieć transportowa w 2011 roku została jeszcze bardziej rozbudowana. Trzy Eurohuby: w Bratysławie, Clermont-Ferrand oraz Überherrn/Saarland, dzięki pan-europejskiej sieci, umożliwiają obecnie firmie poukładać system dostaw tak, aby stał się jeszcze bardziej wyspecjalizowany i zorganizowany. Zapewnia ona klientom obsługę łańcucha dostaw oraz optymalizację procesów logistycznych, przy zachowaniu najwyższych standardów dbałości o środowisko.

 

Air & Sea Logistics - ambitne plany rozwoju
Dzięki ożywieniu w światowym handlu, działalność Dachser Air & Sea Logistics  ponownie stała się motorem wzrostu grupy w 2011 roku. Obroty tej dywizji po raz pierwszy przekroczyły miliard Euro (1,1 milarda Euro), co stanowi 17-procentowy wzrost. Firma ma jeszcze większe ambicje - w planach jest podwojenie obecnego obrotu w działalności  Air & Sea Logistics do wysokości 2,2 miliarda Euro w 2017 roku. Zatrudnienie w  Dachser Air & Sea Logistics ma wynieść wówczas 5000 pracowników, liczba oddziałów – 220, a sieć ma zostać rozszerzona do 49 krajów. W roku 2011 liczby te wynosiły odpowiednio 3200 pracowników, 141 oddziałów oraz 28 krajów. W ślad za rozwiązaniami z obszaru European Logistics również dywizja Air & Sea zamierza wprowadzić we wszystkich oddziałach jeden autorski program do obsługi przesyłek – Othello. Ma on zapewnić jeszcze większą integrację oraz standaryzację usług, dzięki jednolitym, globalnie zintegrowanym systemom zarządzania transportem.

 

Dachser Food Logistics
Dachser Food Logistics w 2011 roku odnotował wyraźny wzrost obrotów do wysokości 555 milionów Euro, czyli o 16% więcej w stosunku do roku poprzedniego. Ta działalność stanowi 13% obrotu całej grupy. Dywizja Dachser Food Logistics skupia się na dostawach żywności również w temperaturze kontrolowanej.

Prognoza na rok 2012
W przyszłym roku finansowym firma Dachser także planuje osiągnięcie dwucyfrowego wzrostu. Plany firmy obejmują dalszą ekspansję oraz inwestycje w jej europejską i światową sieć.

Dachser w Polsce

Działająca w Polsce Spółka Dachser w 2011 roku uzyskała przychód wyższy 0 48proc. w stosunku do roku poprzedniego. Obroty firmy osiągnęły ponad 126 mln zł. W 2011 roku spółka zwiększyła również w Polsce całkowitą powierzchnią terminalowo-magazynową poprzez przeniesienie operacji do nowego magazynu we Wrocławiu. Zwiększyło się również zatrudnienie o 32 nowe etaty. Blisko połowa pracowników zatrudnionych w Dachser Sp. z o.o. posiada wykształcenie wyższe.


- Polski oddział Dachser realizuje obecnie swoje usługi w oparciu o 25 codziennych bezpośrednich połączeń międzynarodowych. Dzięki połączeniu z Überherrn, nasi klienci mają dostęp do całej sieci Dachser zlokalizowanej w Europie Zachodniej. Dzięki nowemu połączeniu do Eurohubu w Lozarno (Slowacja), uzyskano stałe codzienne połączenia do wszystkich krajów europejskich położonych na Południe od Polski - powiedział Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce. Oprócz tych nowych kierunków, oddział w Strykowie ustanowił codzienne połączenia drobnicowe do krajów bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia), dzięki czemu stał się platformą przeładunkową dla europejskiej części sieci Dachser.

 (źr. Dachser)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.