Dodaj ogłoszenie o pracy


Dystrybucja OBI w rękach Kuehne + Nagel

 

Firma OBI zawarła dwuletnią umowę z Kuehne + Nagel na obsługę magazynów dystrybucję towarów. Współpraca obydwu firm trwa od roku 2007 roku, kiedy to Kuehne + Nagel rozpoczął dostawy morskie przesyłek dla polskich sklepów OBI.


Zgodnie z nową umową Kuehne + Nagel będzie obsługiwał w zakresie magazynowania i dystrybucji wszystkie markety OBI w Polsce. Obejmuje to obsługę kontenerów importu z Azji i Europy, a także dostawy z lokalnych dostawców. Centrum dystrybucyjne zlokalizowane jest na skrzyżowanie A1 i S8 w Piotrkowie Trybunalskim, około 130 km na południe od Warszawy. W celu zapewnienia ciągłości obsługi  dystrybucyjnej do ponad 40 marketów w całej Polsce, Kuehne + Nagel opracował dodatkowe aplikacje, które pozwolą lepiej kontrolować zasoby magazynowe w celu uniknięcia niedoborów stanu artykułów. Wartością dodaną do usług, jaką oferuje K+N jest etykietowanie i crossdocking palet.

Projekt został przygotowany do wdrożenia w ciągu trzech miesięcy. Kuehne + Nagel zapewnił firmie OBI najlepszych specjalistów projektowych do obsługi kontraktu.
(źr. Kuehne + Nagel)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.