Dodaj ogłoszenie o pracy


Dystrybucja OBI w rękach Kuehne + Nagel

 

Firma OBI zawarła dwuletnią umowę z Kuehne + Nagel na obsługę magazynów dystrybucję towarów. Współpraca obydwu firm trwa od roku 2007 roku, kiedy to Kuehne + Nagel rozpoczął dostawy morskie przesyłek dla polskich sklepów OBI.


Zgodnie z nową umową Kuehne + Nagel będzie obsługiwał w zakresie magazynowania i dystrybucji wszystkie markety OBI w Polsce. Obejmuje to obsługę kontenerów importu z Azji i Europy, a także dostawy z lokalnych dostawców. Centrum dystrybucyjne zlokalizowane jest na skrzyżowanie A1 i S8 w Piotrkowie Trybunalskim, około 130 km na południe od Warszawy. W celu zapewnienia ciągłości obsługi  dystrybucyjnej do ponad 40 marketów w całej Polsce, Kuehne + Nagel opracował dodatkowe aplikacje, które pozwolą lepiej kontrolować zasoby magazynowe w celu uniknięcia niedoborów stanu artykułów. Wartością dodaną do usług, jaką oferuje K+N jest etykietowanie i crossdocking palet.

Projekt został przygotowany do wdrożenia w ciągu trzech miesięcy. Kuehne + Nagel zapewnił firmie OBI najlepszych specjalistów projektowych do obsługi kontraktu.
(źr. Kuehne + Nagel)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.