Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser przez pół świata w 5 dni z wyjątkowym urządzeniem naukowym

Firma Dachser Air & Sea Logistics zrealizowała wyjątkowo trudny transport spektrometru masowego, bardzo czułego urządzenia do określania masy atomów i cząsteczek, z Bremy do Kolumbii. Transport odbywał się przez górzysty region Andów i tropikalne lasy do klienta, kolumbijskiego potentata na rynku paliwowym, trwał 5 dni.
 
Spektometr masowy w ciągu pięciu dni, pokonując różnymi środkami transportu bezdroża Ameryki Południowej, przebył 8,9 tys. km. Dachser Air & Sea Logistics z Bremy zorganizował nie tylko transport urządzenia, ale także był odpowiedzialny za jego załadunek i rozładunek, odprawę celną i odpowiednie zabezpieczenie. Przygotowania do trwającego 5 dni transportu zajęły aż 6 tygodni.
Podróż rozpoczęła się w leżącej na północy Niemiec Bremie. Spektrometr przy pomocy dźwigu został załadowany na ciężarówkę, która przewiozła go do lotniska w Amsterdamie. Następnie w bezpiecznym samolocie transportowym dotarł do Bogoty. Tutaj zaczęła się najbardziej ekscytująca część podróży przez Andy. Kolumbijski partner firmy Dachser profesjonalnie i sprawnie przygotował się do przejęcia wymagającego ładunku. Najbardziej wrażliwa cześć urządzenia – magnes wypełniony helem – został wyposażony w czujniki odnotowujące nawet najmniejsze drgania. W bezpiecznym przebyciu drogi pomogła pogoda – nie padało od kilku miesięcy, drogi były więc w dobrym stanie. W porze deszczowej bywają zalane i nieprzejezdne. Przebycie tego ostatniego, 400-kilometrowego etapu podróży, zajęło całe dwa dni.
 
Przede wszystkim bezpieczeństwo
Odbiorcą nowoczesnego, precyzyjnego urządzenia z Niemiec był potentat z branży ropy i gazu z północno-wschodniej Kolumbii. Kraj ten, słynący w świecie z eksportu kwiatów ciętych, szmaragdów i produktów rolnych, posiada również bardzo obfite złoża ropy naftowej. Odpowiednio zabezpieczony spektrometr masowy dotarł na miejsce, gdzie został rozładowany i zainstalowany przez kolumbijskiego partnera Dachser.
(źr. Dachser)
 
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.