Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser otwiera oddział w Rio de Janeiro

Firma Dachser, otworzyła nowy oddział w centrum Rio de Janeiro, który będzie . zajmował się międzynarodową żeglugą morską, importem i eksportem oraz odprawą celną. Nowy oddział jest 12-stą lokalizacją Dachser w Brazylii.

Firma wybrała na nową lokalizację Rio de Janeiro, bo oprócz potencjału gospodarczego miasta, jest ono dogodnie usytuowane w pobliżu portów Itaguai i Rio de Janeiro. Porty te są miejscami wejścia i wyjścia dla produktów importowanych i eksportowanych w trzecim pod względem wysokości PKB stanie w Brazylii – Minas Gerais. Rio de Janeiro ma także lotnisko Galeo International Airport, które jest czwartym terminalem logistycznym w kraju pod względem wielkości ładunków lotniczych. Dachser posiada w Brazylii sieć oddziałów obejmującą strategicznie cały kraj. Lokalizacje oddziałów to: Campinas, Sao Paulo, Porto Alegre, Itajaí, Curitiba, Salvador, Manaus, Guarulhos, Santos, Viracopos oraz Rio de Janeiro.

Brazylijski rynek jest obecnie w dobrej sytuacji gospodarczej. Wartość inwestycji związanych z organizacją Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2014 roku i Igrzysk Olimpijskich w 2016 szacowana jest na 30 mld dolarów. Jest to ogromna szansa dla miejscowego biznesu.
Inwestycje w Rio de Janeiro do końca 2013 roku osiągną 102 mld dolarów. Pomimo tego, że duża część tych środków zostanie zainwestowana w wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego, gospodarka Brazylii ulega dywersyfikacji. Duże wzrosty odnotowują przemysł farmaceutyczny oraz – w południowym regionie – motoryzacyjny. Stan Rio de Janeiro dysponuje 85 proc. rezerw ropy naftowej w Brazylii oraz generuje ponad 80 proc. jej produkcji w skali kraju. Ponosi również duże nakłady na badania związane z wykorzystaniem ropy naftowej oraz gazu zimnego. W związku z dużymi inwestycjami międzynarodowych koncernów motoryzacyjnych, stan Rio de Janeiro jest na dobrej drodze do stania się drugim co do wielkości ośrodkiem produkującym samochody w Brazylii. Również przemysł morski w Rio de Janeiro ma się dobrze – stocznie Inhauma i Caneco zostały odnowione – a trzecia, dedykowana sektorowi naftowemu, właśnie powstaje. Rio de Janeiro będzie mieć nowy port w Itaguaí. Powstaje również port w Açu, dzięki czemu utworzonych zostanie ok. 150 tys. miejsc pracy, co zmieni północny region kraju.

(źr. Dachser)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.