
Knights of Old działa na rynku transportowym i logistycznym od ponad stu lat. Założona w 1865 przez Williama Knighta firma jest współudziałowcem sieci Partnerlink, oferującej na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii serwis 24/48 h. W ramach Partnerlink swoje usługi świadczy obecnie 17 wiodących firm logistycznych i transportowych z Wysp Brytyjskich.
Wyróżnikiem Knights of Old są duże zasoby własnego taboru, pozwalające na wydłużenie czasu złożenia zlecenia bez straty dla terminowości dostaw. Firma dysponuje jedną z nowocześniejszych flot samochodowych na Wyspach Brytyjskich. Knights of Old poza usługami związanymi z dystrybucją oferuje także rozwiązania transportu całopojazdowego na terenie Europy.
Na początku maja Grupa Knights of Old powiększyła się o firmę magazynowo-dystrybucyjną A.E. Parker. Po akwizycji liczba pracowników Grupy zwiększyła się do ponad 500, a łączna liczba ciężarówek i naczep przekroczyła 450.
- Knights of Old to jeden z kluczowych graczy na brytyjskim rynku logistycznym. Współpraca pozwoli nam nie tylko świadczyć serwis 24/48 w Wielkiej Brytanii, ale da także nową możliwość dotarcia z usługami do Irlandii - komentuje Marek Tkaczyk, dyrektor Sieci Drobnicowej Międzynarodowej w PEKAES.
Przed dwoma laty Wielka Brytania wysunęła się na drugie miejsce w polskim eksporcie na rynki światowe. Na koniec 2010 roku wartość polskich towarów sprzedanych na rynek brytyjski wyniosła 7.558 mln EUR, co stanowi wzrost o 20 proc. w porównaniu z rokiem 2009 (6.300 mln EUR). W strukturze polskiego eksportu do Wielkiej Brytanii dominującymi kategoriami okazały się towary, wśród nich m.in.: urządzenia mechaniczne i telekomunikacyjne (do zapisu i odtwarzania dźwięku), maszyny biurowe i urządzenia do automatycznego przetwarzania danych, meble i ich części; pościel, materace, stelaże pod materace, poduszki i podobne artykuły wypychane.
(źr. za inf. PEKAES)