Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES rozwija serwis LTL na rynku brytyjskim

Polski operator logistyczny PEKAES rozpoczął współpracę z Knights of Old. Wykorzystując własną flotę pojazdów i zasoby strategicznych partnerów firma z siedzibą w Kettering będzie świadczyć serwis na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. Dla PEKAES Wyspy Brytyjskie są jednym z kluczowych rynków zagranicznych.
 
Knights of Old działa na rynku transportowym i logistycznym od ponad stu lat. Założona w 1865 przez Williama Knighta firma jest współudziałowcem sieci Partnerlink, oferującej na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii serwis 24/48 h. W ramach Partnerlink swoje usługi świadczy obecnie 17 wiodących firm logistycznych i transportowych z Wysp Brytyjskich.
 
Wyróżnikiem Knights of Old są duże zasoby własnego taboru, pozwalające na wydłużenie czasu złożenia zlecenia bez straty dla terminowości dostaw. Firma dysponuje jedną z nowocześniejszych flot samochodowych na Wyspach Brytyjskich. Knights of Old poza usługami związanymi z dystrybucją oferuje także rozwiązania transportu całopojazdowego na terenie Europy.
 
Na początku maja Grupa Knights of Old powiększyła się o firmę magazynowo-dystrybucyjną A.E. Parker. Po akwizycji liczba pracowników Grupy zwiększyła się do ponad 500, a łączna liczba ciężarówek i naczep przekroczyła 450.
- Knights of Old to jeden z kluczowych graczy na brytyjskim rynku logistycznym. Współpraca pozwoli nam nie tylko świadczyć serwis 24/48 w Wielkiej Brytanii, ale da także nową możliwość dotarcia z usługami do Irlandii - komentuje Marek Tkaczyk, dyrektor Sieci Drobnicowej Międzynarodowej w PEKAES.
 
Przed dwoma laty Wielka Brytania wysunęła się na drugie miejsce w polskim eksporcie na rynki światowe. Na koniec 2010 roku wartość polskich towarów sprzedanych na rynek brytyjski wyniosła 7.558 mln EUR, co stanowi wzrost o 20 proc. w porównaniu z rokiem 2009 (6.300 mln EUR). W strukturze polskiego eksportu do Wielkiej Brytanii dominującymi kategoriami okazały się towary, wśród nich m.in.: urządzenia mechaniczne i telekomunikacyjne (do zapisu i odtwarzania dźwięku), maszyny biurowe i urządzenia do automatycznego przetwarzania danych, meble i ich części; pościel, materace, stelaże pod materace, poduszki i podobne artykuły wypychane.
(źr. za inf. PEKAES)
 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.