Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES rozwija serwis LTL na rynku brytyjskim

Polski operator logistyczny PEKAES rozpoczął współpracę z Knights of Old. Wykorzystując własną flotę pojazdów i zasoby strategicznych partnerów firma z siedzibą w Kettering będzie świadczyć serwis na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. Dla PEKAES Wyspy Brytyjskie są jednym z kluczowych rynków zagranicznych.
 
Knights of Old działa na rynku transportowym i logistycznym od ponad stu lat. Założona w 1865 przez Williama Knighta firma jest współudziałowcem sieci Partnerlink, oferującej na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii serwis 24/48 h. W ramach Partnerlink swoje usługi świadczy obecnie 17 wiodących firm logistycznych i transportowych z Wysp Brytyjskich.
 
Wyróżnikiem Knights of Old są duże zasoby własnego taboru, pozwalające na wydłużenie czasu złożenia zlecenia bez straty dla terminowości dostaw. Firma dysponuje jedną z nowocześniejszych flot samochodowych na Wyspach Brytyjskich. Knights of Old poza usługami związanymi z dystrybucją oferuje także rozwiązania transportu całopojazdowego na terenie Europy.
 
Na początku maja Grupa Knights of Old powiększyła się o firmę magazynowo-dystrybucyjną A.E. Parker. Po akwizycji liczba pracowników Grupy zwiększyła się do ponad 500, a łączna liczba ciężarówek i naczep przekroczyła 450.
- Knights of Old to jeden z kluczowych graczy na brytyjskim rynku logistycznym. Współpraca pozwoli nam nie tylko świadczyć serwis 24/48 w Wielkiej Brytanii, ale da także nową możliwość dotarcia z usługami do Irlandii - komentuje Marek Tkaczyk, dyrektor Sieci Drobnicowej Międzynarodowej w PEKAES.
 
Przed dwoma laty Wielka Brytania wysunęła się na drugie miejsce w polskim eksporcie na rynki światowe. Na koniec 2010 roku wartość polskich towarów sprzedanych na rynek brytyjski wyniosła 7.558 mln EUR, co stanowi wzrost o 20 proc. w porównaniu z rokiem 2009 (6.300 mln EUR). W strukturze polskiego eksportu do Wielkiej Brytanii dominującymi kategoriami okazały się towary, wśród nich m.in.: urządzenia mechaniczne i telekomunikacyjne (do zapisu i odtwarzania dźwięku), maszyny biurowe i urządzenia do automatycznego przetwarzania danych, meble i ich części; pościel, materace, stelaże pod materace, poduszki i podobne artykuły wypychane.
(źr. za inf. PEKAES)
 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.