Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES rozwija serwis LTL na rynku brytyjskim

Polski operator logistyczny PEKAES rozpoczął współpracę z Knights of Old. Wykorzystując własną flotę pojazdów i zasoby strategicznych partnerów firma z siedzibą w Kettering będzie świadczyć serwis na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. Dla PEKAES Wyspy Brytyjskie są jednym z kluczowych rynków zagranicznych.
 
Knights of Old działa na rynku transportowym i logistycznym od ponad stu lat. Założona w 1865 przez Williama Knighta firma jest współudziałowcem sieci Partnerlink, oferującej na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii serwis 24/48 h. W ramach Partnerlink swoje usługi świadczy obecnie 17 wiodących firm logistycznych i transportowych z Wysp Brytyjskich.
 
Wyróżnikiem Knights of Old są duże zasoby własnego taboru, pozwalające na wydłużenie czasu złożenia zlecenia bez straty dla terminowości dostaw. Firma dysponuje jedną z nowocześniejszych flot samochodowych na Wyspach Brytyjskich. Knights of Old poza usługami związanymi z dystrybucją oferuje także rozwiązania transportu całopojazdowego na terenie Europy.
 
Na początku maja Grupa Knights of Old powiększyła się o firmę magazynowo-dystrybucyjną A.E. Parker. Po akwizycji liczba pracowników Grupy zwiększyła się do ponad 500, a łączna liczba ciężarówek i naczep przekroczyła 450.
- Knights of Old to jeden z kluczowych graczy na brytyjskim rynku logistycznym. Współpraca pozwoli nam nie tylko świadczyć serwis 24/48 w Wielkiej Brytanii, ale da także nową możliwość dotarcia z usługami do Irlandii - komentuje Marek Tkaczyk, dyrektor Sieci Drobnicowej Międzynarodowej w PEKAES.
 
Przed dwoma laty Wielka Brytania wysunęła się na drugie miejsce w polskim eksporcie na rynki światowe. Na koniec 2010 roku wartość polskich towarów sprzedanych na rynek brytyjski wyniosła 7.558 mln EUR, co stanowi wzrost o 20 proc. w porównaniu z rokiem 2009 (6.300 mln EUR). W strukturze polskiego eksportu do Wielkiej Brytanii dominującymi kategoriami okazały się towary, wśród nich m.in.: urządzenia mechaniczne i telekomunikacyjne (do zapisu i odtwarzania dźwięku), maszyny biurowe i urządzenia do automatycznego przetwarzania danych, meble i ich części; pościel, materace, stelaże pod materace, poduszki i podobne artykuły wypychane.
(źr. za inf. PEKAES)
 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.