Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne & Nagel - poprawił wyniki w II kwartale 2013

Pozytywna tendencja w pierwszych trzech miesiącach roku, nabrała jeszcze większego rozpędu w drugim kwartale 2013 roku. W porównaniu do tego samego okresu w roku poprzednim Grupa Kuehne + Nagel osiągnęła 8,1 procentowy wzrost w EBT. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy obroty wzrosły o 3,3 procent do wysokości 10,394 milionów CHF, a zysk brutto o 2,6 procent i wyniósł 3,112 miliona CHF.

Spedycja morska
Po silnym okresie wzrostów przewożonych wolumenów w kwietniu 2013 roku, pojawiło się umiarkowanie w kolejnych dwóch miesiącach. Ogólnie oceniając sytuację, Kuehne + Nagel zanotowało wzrost przewożonych kontenerów o 3 procent w pierwszych sześciu miesiącach 2013 roku. W szczególności, firma osiągnęła dobre wyniki w wymianie wewnątrz Europy i Azji. Stagnację wolumenów zanotowano na kierunku Azja – Europa, podczas gdy, w przeciwieństwie do tendencji rynkowych, osiągnięto spore wzrosty na szlakach transatlantyckich. W wyniku podjętych działań mających na celu wzrost rentowności a nie przychodów, marża brutto Kuehne + Nagel w spedycji morskiej pozostała stabilna pomimo ciągłych obniżek stawek frachtowych.

Spedycja lotnicza
W ogólnoświatowej stagnacji na rynku transportu lotniczego Kuehne + Nagel zanotowała wzrost tonażu o 3,7 procent w pierwszej połowie 2013 roku. Również w tym obszarze działalności firmy zanotowano największy wzrost wolumenów w kwietniu 2013 roku. Koncentracja firmy na konkretnych rozwiązaniach spedycji lotniczej dla sektora farmaceutycznego, samochodowego i lotniczego, a także na wzroście wolumenów w działalności eksportowej w Europie, Ameryce Północnej i Azji przyczyniły się do korzystnego rozwoju.

Spedycja drogowa i kolejowa
W drugim kwartale 2013 roku postęp dotyczył kwestii operacyjnej w spedycji drogowej. Wzrost wolumenów odnotowano w segmencie ładunków całościowych i częściowych. W porównaniu do zeszłorocznego wyniku z tego samego okresu, zysk brutto pozostał stabilny. Selektywny wzrost dotyczył takich segmentów jak farmaceutyczny, hight – tech, motoryzacyjny i przemysłowy, jednak poprawa marż powinna umożliwić dalszy pozytywny rozwój w drugiej połowie 2013 roku.

Logistyka kontraktowa
Kontynuowanie wdrażania głównego planu lokalizacji oraz koncentracja całej firmy na klientach globalnych spowodowało znaczny wzrost rentowności w drugim kwartale 2013 roku. W pierwszych sześciu miesiącach obroty wzrosły o 2,8 procent.
- W szczególności wyniki osiągnięte w drugim kwartale 2013 roku podkreślają fakt, że narzędzia wprowadzone by polepszyć wydajność Grupy na każdym poziomie są efektywne.  Chociaż nie przewidujemy znaczącego pobudzenia handlu światowego w drugiej połowie roku, będziemy nadal koncentrować się na wzroście i rozwoju firmy - powedział Karl Gernandt, prezes Rady Dyrektorów i CEO Kuehne + Nagel International AG.
(źr. Kuehne + Nagel)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.