Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel teraz we Władywostoku

Firma Kuehne + Nagel otworzyła biuro we Władywostoku, w daleko-schodniej części Rosji, gdzie obserwuje się ciągły wzrost potrzeb na usługi logistyczne Władywostok jest największym portem morskim w daleko-wschodniej Rosji i strategicznie ważną lokalizacją dla wymiany przypływających i tranzytowych ładunków. Dodatkowo, doskonale rozwinięta infrastruktura – morska, lotnicza i kolejowa – pozwala obsługiwać również lokalnych klientów.

Zarządzanie biurem we Władywostoku będzie wspierane przez Jużnosachalińsk, gdzie K+N prowadzi swoje aktywności od 2002 roku zapewniając pełny serwis dla klientów z sektora olejowo – gazowego. W pobliżu biura w Jużnosachalińsku, firma posiada dwie dodatkowe lokalizacje na wyspie Sachalin, jedna w Nogliki w północnej części wyspy, oraz magazyn z i bez uprawnień składu celnego w Korsakow na południe od Jużnosachalińska. Obecnie, firma jest głównym dostawcą wyspecjalizowanych usług dla sektora olejowo – gazowego w tym regionie.

- Nasze nowe biuro we Władywostoku dostarczy kolejne możliwości by wzmocnić i usprawnić procesy operacyjne, a także zaoferować nowe rozwiązanie logistyczne jakim jest bezpośredni dostęp do rynku rosyjskiego z Dalekiego Wschodu omijając Europę - powiedział Pery Neumann, dyrektor zarządzający Kuehne + Nagel w Rosji i Białaorusi.
(źr. Kuehne+Nagel)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.