Dodaj ogłoszenie o pracy


Logistyka sieci DIY - świetny wynik w eksporcie

Polska komórka DIY Logistics firmy DACHSER osiągnęła w 2012 roku 200 proc. wzrost drobnicowych przesyłek eksportowych, zajmując 3 pozycję w zestawieniu kilkunastu europejskich krajów, w których Dachser świadczy usługi. Tak duże zainteresowanie usługą DIY Logistics, kierowaną do dostawców marketów budowlanych oraz typu dom i ogród, związane jest z ekspansją polskich eksporterów.

Mimo stagnacji gospodarczej w Europie, polski eksport cały czas jest w dobrej formie. Dzieje się tak dzięki dobrej kondycji gospodarki niemieckiej, gdzie polscy przedsiębiorcy wysyłają ¼ całego eksportu, oraz rosnącej popularności handlu z krajami WNP, które również coraz chętniej kupują polskie produkty. Dobre wyniki odnotowuje tutaj sektor DIY, czyli artykuły sprzedawane w marketach budowlanych i sklepach dla majsterkowiczów.

- Polscy dostawcy szukają nowych rynków zbytu. Jest to niezbędny element dalszego ich rozwoju – mówi Juliusz Pakuński, project manager usługi Dachser DIY Logistics w Polsce. Ekspansja nie dotyczy tylko krajów, gdzie branża DIY jest najbardziej rozwinięta takich jak Niemcy i Francja, ale praktycznie całej Europy. - Klienci zwracają się do nas coraz częściej z zapytaniami dotyczącymi obsługi takich rynków jak Węgry, Bułgaria, Rumunia czy kraje byłej Jugosławii – wyjaśnia Juliusz Pakuński.  - Szukają partnera logistycznego, który będzie w stanie obsłużyć ich kompleksowo w dostawach do sieci DIY w całej Europie. Dzięki naszej wiedzy o lokalnych rynkach i ich wymaganiach, współpraca z nami jest dla nich optymalnym rozwiązaniem – przekonuje.

W wewnętrznym rankingu Dachser, dotyczącym wyników przewozów eksportowych w ramach usługi DIY Logistics, Polska jednostka zajęła wysokie 3 miejsce, za Danią i Szwecją (liczonymi łącznie) oraz Austrią. Roczny wzrost liczby przesyłek obsługiwanych w ramach usługi DIY Logistics w Polsce wyniósł aż 200 proc. - Tak świetne wyniki w przewozach eksportowych od 1 do 5 palet osiągnęliśmy dzięki zaufaniu naszych klientów” – podkreśla Juliusz Pakuński. - Globalna sieć połączeń oraz wykorzystanie rozwiązań w zakresie logistyki DIY przekonało naszych klientów, że warto współpracować właśnie z nami – wyjaśnia. Firma Dachser, realizując obsługę branży DIY od lat, świetnie zna lokalne rynki oraz wymagania sieci marketów. - Bardzo dbamy o to, by na bieżąco śledzić branżę, dlatego jesteśmy obecni na największych konferencjach i targach branżowych w Europie. Co ważne, spotykamy na nich coraz więcej przedstawicieli polskich firm – dodaje Juliusz Pakuński.

Usługa Dachser DIY Logistics polega na dostarczaniu przesyłek do sieci marketów typu dom i ogród oraz świadczeniu szeregu usług dodatkowych, w tym merchandisingu na terenie sklepu, co znaczy że operator dostarcza produkty bezpośrednio na półki, a nie ma rampę sklepu. W ramach Dachser DIY Logistics firma dostarcza codziennie do 18 tys. marketów w całej Europie, ponad 2 mln przesyłek rocznie.

Obecnie firma oferuje pełny serwis logistyki DIY (transport do marketów w ramach sieci Dachser oraz merchandising) w następujących krajach: Polska, Czechy, Słowacja, Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Szwajcaria, Szwecja, Dania, Norwegia, Holandia, Belgia, Węgry, Austria, Bułgaria, Rumunia, Serbia, Chorwacja, Słowenia, Bośnia i Hercegowina.

(opr. BT)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.