Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis Impact Day czyli pierwszy światowy dzień prac społecznych

Właściciel, zarządca i deweloper nieruchomości przemysłowych - Prologis, zorganizował w piątek 17 maja nową ogólnoświatową inicjatywę spółki pod hasłem Prologis IMPACT DAY, w której pracownicy firmy w Europie Środkowo-Wschodniej wzięli udział w pracach społecznych.

Pracownicy Prologis z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii byli zaangażowani w wiele projektów realizowanych przez lokalne organizacje non-profit. Ben Bannatyne, Dyrektor Zarządzający Prologis na Europę Środkowo-Wschodnią, razem z polskim zespołem pomagał  Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD Helenów w budowie mini Zoo na terenie placówki. Prace społeczne odbywają się w pierwszym globalnym IMPACT DAY organizowanym przez spółkę. Ponad 1,4 tys. pracowników Prologis w 21 krajach zgłosiło chęć przepracowania w charakterze wolontariuszy jednego dnia, co daje łącznie ponad 7 tys. godzin pracy na rzecz lokalnych społeczności.

- Jest to szczególny dzień dla naszych pracowników w Europie Środkowo-Wschodniej. Zaangażowanie Prologis we wspieranie naszych lokalnych społeczności daje nam wszystkim możliwość zrobienia czegoś ważnego i wartościowego. Cieszymy się, że możemy współpracować z ważnymi organizacjami, które odgrywają kluczową rolę w życiu osób, którym pomagają - powiedział Ben Bannatyne, Dyrektor Zarządzający Prologis na Europę Środkową i Wschodnią. Celem Prologis IMPACT DAY jest podkreślenie podstawowych wartości spółki, takich jak uczciwość, pełnienie roli mentora, pasji, odpowiedzialności, odwagi i pracy zespołowej. Wykonywane działania obejmuje zakres od prac porządkowych na rzecz środowiska w USA do wsparcia na rzecz programów bezpieczeństwa na drogach w Azji. Spółka zainaugurowała ten dzień w Tokio, po czym rozszerza działania w kierunku zachodnim w 53 miastach w Azji, Europie oraz USA przed finałem w San Francisco, siedzibą centrali spółki.

- Zaangażowanie społeczne i społeczna odpowiedzialność biznesu leżą u podstaw ducha Prologis i sposobu prowadzenia przez nas działalności – powiedział Hamid Moghadam, przewodniczący i Dyrektor Generalny Prologis. – IMPACT DAY, podobnie jak nasza spółka, funkcjonuje lokalnie na skalę globalną. Umożliwia nam to wykorzystanie naszej ogólnoświatowej platformy do trwałego oddziaływania na społeczności, w których mieszkamy i pracujemy.

Zespoły z Europy Środkowo-Wschodniej wybrały szereg wartościowych organizacji lokalnych, którym będą pomagać. W Polsce pracownicy Prologis pomagają budować i malować pomieszczenia dla zwierząt, budować ogrodzenie i sprzątać teren w mini zoo w Helenowie. Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Helenów pracuje z dziećmi, które są niepełnosprawne fizycznie i mają trudności w uczeniu się - zapewnia im edukację, rehabilitację i opiekę. Zespół ze Słowacji połączył siły z pracownikami z Czech przy wykonywaniu prac ogrodowych na rzecz przedszkola w K Podjezdu w Pradze. Oprócz sprzątania terenu pomalują drewniane elementy wyposażenia placu zabaw. Na Węgrzech zespół wspierany przez pracowników Prologis z Rumunii odnawia budynek dla Habitat for Humanity. Docieplenie ścian, okien, stropu i fasady pomoże poprawić stan tego budynku dla jego właścicielki,  wdowy z synem.

Zaangażowanie spółki w społeczną odpowiedzialność biznesu wykracza znacznie poza IMPACT DAY. Prologis umożliwia pracownikom wykorzystanie trzech dodatkowych płatnych dni na wolontariat na rzecz organizacji typu non-profit: dwa dni na rzecz organizacji charytatywnych finansowanych przez spółkę i jeden dzień na rzecz organizacji non-profit wybranej przez pracownika.

Działając aktywnie w pięciu krajach w regionie (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia) z portfolio ponad 3,5 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (na 31 marca 2012 r.).

(źr. Prologis)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.