Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis buduje trzeci obiekt Build-To-Suit we Wrocławiu

Prologis - globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował dzisiaj o podpisaniu w pierwszym kwartale 2013 roku umowy budowy obiektu magazynowego typu build-to-suit (BTS) o powierzchni 18,300 metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Wrocław V dla firmy Tradis stanowiącej część Grupy Eurocash. Jest to już trzeci budynek BTS, który powstanie od momentu uruchomienia parku, czyli w ciągu niecałych 24 miesięcy.

Ewa Zawadzka, business development director Prologis Polska powiedziała - Cieszymy się, że firma Tradis wybrała Prologis na swojego partnera przy budowie nowego obiektu. Jest to dla nas bardzo ważny klient i mamy nadzieję, że nasze wzajemne relacje będą się nadal zacieśniać.

- Będzie to już nasz trzeci BTS na terenie Prologis Park Wrocław V. Zawarta transakcja podkreśla strategiczne znaczenie tej kluczowej z logistycznego punktu widzenia lokalizacji, jak i wysyła pozytywny sygnał całemu polskiemu rynkowi.
W pierwszym kwartale 2012 roku firma Prologis oddała do użytku budynek o powierzchni 19 100 metrów kwadratowych firmie UPM Raflatac - wiodącemu dostawcy samoprzylepnych materiałów etykietowych. Niedawno została również podpisana umowa budowy magazynu logistycznego BTS o powierzchni 17 800 metrów kwadratowych dla wiodącego hurtowego i detalicznego dostawcy AGD i sprzętu elektronicznego.

W Prologis Park Wrocław V, zajmującym 70-hektarowy teren, istnieje możliwość wybudowania aż do 290 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej łącznie. Park znajduje się bezpośrednio przy obwodnicy Wrocławia, trzy kilometry na południowy zachód od węzła Wrocław–Bielany, między autostradą A4 z Berlina na Ukrainę a trasą E261.

Z czterema parkami logistycznymi (17 budynków) o łącznej powierzchni ponad 360 000 metrów kwadratowych Prologis jest największym dostawcą nieruchomości dystrybucyjnych na Dolnym Śląsku.

(źr. Prologis)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.