Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis przedłuża umowy na obiekty dystrybucyjne na Słowacji

Prologis, Inc., globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował o przedłużeniu umów najmu z trzema klientami na ponad 56 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w Prologis Park Bratislava oraz Prologis Park Nove Mesto na Słowacji.

Podpisane umowy obejmują:
- 25 300 metrów kwadratowych z wiodącą, globalną firmą spedycyjną i jednym z największych klientów Prologis na całym świecie w Budynku 1 na terenie Prologis Park Bratislava. Firma wynajmuje obecnie niemal 100 000 metrów kwadratowych powierzchni w parkach Prologis na Słowacji.
- 19 700 metrów kwadratowych z oferującą produkty elektroniczne na rynku detalicznym firmą NAY
w Budynku 6 na terenie Prologis Park Bratislava.
- 11 100 metrów kwadratowych w Budynku 2 na terenie Prologis Park Nove Mesto z Raben Logistics, członkiem Grupy Raben na Słowacji. Raben wynajmuje łącznie 27 500 metrów kwadratowych w parkach Prologis na Słowacji.

Martin Polák, vice president i market officer Prologis na Czechy i Słowację powiedział - Słowacja jest niezwykle konkurencyjnym rynkiem, a to oznacza, że nasi klienci decydują się na wynajem wyłącznie najwyższej jakości, strategicznie zlokalizowanych obiektów oraz oczekują, że będziemy im służyć wsparciem na najwyższym możliwym poziomie. To, że trzech rynkowych liderów zdecydowało się na przedłużenie umów najmu z Prologis świadczy o jakości naszego produktu oraz o najwyższym poziomie zapewnianej przez nas obsługi.
Z portfolio o łącznej powierzchni 430 tys. metrów kwadratowych zlokalizowanych w trzech parkach dystrybucyjnych w Bratysławie (Senec), Galancie (Gan) i Nove Mesto, Prologis jest wiodącym dostawcą powierzchni magazynowej na Słowacji (stan na dzień 31 grudnia 2012 r.).

(Źr. Prologis)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.