Dodaj ogłoszenie o pracy


Rhenus operatorem logistycznym Wolters Kluwer

Spółka Rhenus Logistics rozpoczęła obsługę logistyczną lidera branży wydawniczej – firmy Wolters Kluwer Polska S.A. Usługi świadczone będą w Centrum Dystrybucyjnym Rhenus Logistics w Sadach k/Poznania. Wdrożenie nowego projektu dla nowego Klienat, w drugiej połowie 2012 roku oraz późniejsze działania optymalizujące procesy pozwoliły na osiągnięcie zakładanej wydajności. Dodatkowo pozwoliły na stworzenie kolejnych kilkunastu miejsc pracy.

Centrum dystrybucyjne w Sadach k/Poznania to jeden z pięciu i jednocześnie trzeci pod względem wielkości obiekt firmy Rhenus w Polsce. Wdrożenie projektu dla Wolters Kluwer  wymagało szeregu inwestycji w infrastrukturę oraz rozwiązania informatyczne, tak by były one w pełni dopasowane do charakterystyki produktów i wysokich wymagań jakościowym stawianych przez wydawcę. Rhenus jest odpowiedzialny za kompleksowy proces związany z przyjęciem towaru do magazynu, jego fizyczną i systemową alokacją, składowaniem, przygotowaniem otrzymanych zamówień, pakowaniem i przygotowaniem wysyłki do odbiorców z sektora B2B oraz B2C. Operator odpowiada także za procesy związane z obsługą zwrotów oraz zlecanymi przez Wolters Kluwer usługami wartości dodanej.

- Aktywne działania jako partner logistyczny wydawnictw oraz branży księgarskiej rozpoczęliśmy na rynku międzynarodowym w 2002 roku. Oprócz usług z zakresu logistyki kontraktowej (magazynowanie, konfekcjonowanie, wysyłka, zarządzanie zwrotami) zapewniamy naszym klientom rozwiązania w zakresie obsługi klienta, call center, a także zarządzanie należnościami. Dopełnieniem oferty naszych usług są kompleksowe rozwiązania informatyczne dla wydawców oraz branży księgarskiej. Wyspecjalizowane usługi dla branży wydawniczej, oparte na wieloletnim doświadczeniu, od dwóch lat proponujemy także w Polsce, czego efektem jest podpisanie umowy i współpraca z firmą Wolters Kluwer – wyjaśnia Mariusz Możdżyński, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Logistyki Kontraktowej w Rhenus Logistics S.A. w Polsce.

Infrastruktura magazynowa związana ze składowaniem towarów oparta jest na systemie regałów paletowych wraz ze zintegrowanymi sekcjami składowania półkowego. Każda lokalizacja magazynowa oznaczona jest etykietą z kodem kreskowym, który dzięki powiązaniu w systemie WMS z kodem kreskowym produktu pozwala na automatyczną i bezbłędną identyfikację produktów w etapie przygotowania zamówienia. W skanery wyposażone są także stanowiska pakowania.

System zarządzania magazynem pozwala na optymalizację procesu przygotowania zamówień poprzez minimalizację ścieżki zbiórki oraz możliwość konfekcjonowania kilku zleceń jednocześnie. Wszystkie zastosowane w projekcie rozwiązania mają na celu bezbłędne dostarczenie klientom firmy Wolters Kluwer zamówionych książek w możliwie najkrótszym czasie.

 

 

(źr. Rhenus Logistics SA)

 


Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.