Konto pracodawcy


250 miejsc pracy w nowym centrum dystrybucyjnym Rhenus w Goleniowe

Spółka Rhenus Contract Logistics S.A. otworzyła pod koniec sierpnia nowe centrum dystrybucyjne w Goleniowie pod Szczecinem. Nowoczesny obiekt o powierzchni 6,5 tys. m2 w całości jest dedykowany obsłudze firmy Limango, części niemieckiej sieci detalicznej Otto. Wartość inwestycji to ok. 20 mln złotych.  Goleniowskie centrum logistyczne Rhenus to również nowe miejsca pracy. Firma zatrudni tam 250 osób. Obecnie w centrum już pracuje ok. 230 osób, z czego prawie 80 proc. stanowią kobiety.

 

Decyzja o budowie nowego obiektu została podjęta przez zarząd spółki Rhenus po podpisaniu kontraktu z firmą Limango, zajmującą się sprzedażą online odzieży, butów, dodatków i materiałów dekoracyjnych. Centrum dystrybucyjne w Goleniowie to jeden z pięciu i jednocześnie drugi pod względem wielkości obiekt firmy Rhenus w Polsce. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, magazyn może zrealizować wysyłkę nawet 15 tys. przesyłek dziennie. Lokalizacja inwestycji w Goleniowskim Parku Przemysłowym umożliwia dystrybucję na rynek polski oraz rynki europejskie: niemiecki, holenderski i austriacki. Około 70 - 80 proc. przesyłek trafia do odbiorców zagranicznych.

 

- Zarówno miejsce inwestycji, jak i technologie zastosowane w centrum logistycznym w Goleniowe są ściśle dopasowane do potrzeb i charakteru działań naszego klienta, firmy Limango. Goleniowski Park Przemysłowy charakteryzuje się doskonałą infrastrukturą i lokalizacją. Bliskość granicy, sąsiedztwo autostrady i obszar inwestycji pozwoliły nam zaaranżować magazyn tak, by maksymalnie usprawnić procesy logistyczne. A w przypadku sklepu internetowego bezproblemowe i szybkie doręczenie zamówionego towaru to priorytety. – wyjaśnia Marcin Bartosz dyrektor generalny Rhenus Contract Logistics S.A. w Polsce.

 

Firma Rhenus w nowo otwartym budynku w Goleniowie zdecydowała się wdrożyć rozwiązania nie tylko dopasowane do przepisów i wymagań klienta, ale również zapewniające komfortowe warunki pracownikom. Jak mówił podczas otwarcia obiektu Marcin Bartosz - wyposażenie i rozwiązania w goleniowskim magazynie spełniają najwyższe standardy projektowania tego typu obiektów.

Dzięki 2-poziomej antresoli na powierzchni 6,5 tys.m2, wyposażonej w specjalne windy powierzchnia magazynowa zwiększa się prawie do 13 tys. m2. Na samej antresoli w systemie regałów półkowych zlokalizowanych zostało blisko 200 tys. miejsc składowania. Antresola dodatkowo jest bezpośrednio połączona z systemem przenośników, które usprawniają proces wewnętrznego transportu paczek. Przyjęcia przesyłek, obsługa zwrotów oraz kompletacja towarów oparte są o identyfikację lokalizacji i produktu za pomocą skanerów, które zamontowano również przy każdym stanowisku pakowania. Z myślą o pracownikach, poprzez instalację dodatkowych świetlików dachowych zadbano o dostęp naturalnego światła. Wdrożono również dodatkowe zabezpieczenia przeciwpożarowe, wentylacyjne i antywłamaniowe.

 

- Centrum Dystrybucyjne w Goleniowie oferuje nowoczesne rozwiązania, których głównym celem jest maksymalne usprawnienie łańcucha dostaw. Przewidujemy obsługę wielu kampanii sprzedażowych dziennie, co przekłada się na wysyłkę średnio ponad 30 tys. sztuk towarów każdego dnia. W skali roku daje nam to prawie 3 mln zamówień i wysyłkę 10 mln sztuk towarów. Sprawna i szybka obsługa takich ilości przesyłek możliwa jest tylko dzięki efektywnemu zarządzaniu oraz wprowadzonym przez Rhenus rozwiązaniom - powiedział Mariusz Możdżyński, dyrektor sprzedaży i rozwoju logistyki kontraktowej Rhenus Contract Logistics S.A.

 

Nowa inwestycja to również miejsca pracy dla ok. 250 osób, z czego 20 wakatów przeznaczone jest dla kadry zarządzającej. Zgodnie z polityką firmy Rhenus nowozatrudnione osoby to mieszkańcy lokalnej społeczności. Obecnie w centrum już pracuje ok. 230 osób, z czego prawie 80 proc. stanowią kobiety. Większość pracowników została przeszkolona przez firmę w centrali w Niemczech. Firma Rhenus jest jednym z większych pracodawców na terenie Goleniowa i okolic Szczecina. Magazyn pracuje w systemie dwóch zmian, od poniedziałku do soboty.

 

- Centrum dystrybucyjne Rhenus, warte 20 milionów złotych potwierdza atrakcyjność inwestycyjną Goleniowskiego Parku Przemysłowego oraz naszego regionu położonego na styku europejskich lotniczych, drogowych i morskich szlaków komunikacyjnych. Bardzo nas cieszy, że dzięki polityce zatrudnienia firmy Rhenus, pracę znajdzie aż 250 mieszkańców Goleniowa i okolic. Wierzymy, że dzisiejsze otwarcie to początek naszej wieloletniej, pełnej sukcesów współpracy – powiedział Robert Krupowicz, burmistrz Gminy Goleniów podczas uroczystego otwarcia obiektu 31 sierpnia 2012 r.

 

W związku z nowymi inwestycjami w roku 2012, firma Rhenus zwiększyła w Polsce obszar powierzchni magazynowych o około 30 proc. oraz zatrudnienie o ponad 50 proc. Firma jest również w trakcie uruchamiania centrum dystrybucyjnego dla klienta z branży wydawniczej w Sadach k/Poznania. Otwarcie kolejnej inwestycji planowane jest na rok 2012.

(źr. Rhenus Contract Logistics S.A)

 

O firmie:
Firma Rhenus  założona w 1912 roku, w tym roku obchodzi 100-lecie swojej działalności. Grupa Rhenus  oferuje usługi z zakresu logistyki dzieląc ją na obszary takie jak: logistyka kontraktowa, logistyka transportu, logistyka portowa i logistyka transportu publicznego. Dodatkowo, grupa oferuje specjalistyczne rozwiązania w dziedzinie przechowywania, digitalizacji i utylizacji dokumentów, recyklingu szkła, drukarstwa oraz zarządzania informacjami i danymi gospodarczymi. Firma skupia ponad 340 oddziałów na całym świecie, zatrudniając 18 tys. pracowników. Roczne obroty firmy sięgają 3 mld Euro. Rhenus to ok. 3 miliony m² zadaszonej przestrzeni magazynowej przeznaczonej dla 16 000 klientów reprezentujących wszystkie kluczowe sektory gospodarki.

Rhenus Contract Logistics S.A. w Polsce jest obecny na rynku od blisko 20 lat. Wartość obrotów spółki wynosi w 2011 r. 116 milionów złotych. Firma zatrudnia 600 pracowników i posiada 5 głównych lokalizacji magazynowych oraz 13 regionalnych centrów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Powierzchnia magazynowa firmy, to wraz z najnowszą inwestycją w Szczecinie Goleniowie, blisko 47 tys. m2. Rhenus oferuje usługi spedycyjne w krajowych i międzynarodowych przewozach drobnicowych poprzez sieć regionalnych centrów dystrybucji. Jedną z najbardziej innowacyjnych usług Rhenus jest wyspecjalizowany serwis Home Delivery obejmujący dostawę mebli, sprzętu AGD do klientów indywidualnych oraz usługi związane z demontażem i montażem mebli/sprzętu, instalatorstwem oraz usługami typu shopping.

 

kobiety w logistyce
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Podsumowanie 2019 roku w prawie pracy
Bruksela o krok bliżej do zatwierdzenia pakietu mobilności
Klasyfikacja taryfowa towarów a Wiążąca informacja stawkowa?
Co ze starym urządzeniem do poboru opłat drogowych w Czechach?
10 wskazówek GEFCO - jak dobrze przygotować firmę na Brexit
Leasing samochodów 2019 - jak zmiany w prawie wpłynęły na rynek
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Intralogistyka w 2019 – co działo się w polskiej gospodarce magazynowej?
Apetyt inwestorów na nieruchomości w CEE nie spada
Co czeka logistykę, produkcję i handel w 2020 roku?
Jak zadbać o komfortowe i twórcze środowisko pracy
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Poczta Polska podsumowała miniony rok
Tańczący z paletami w Wielkim Finale Raben
Nowy dyrektor pionu operacyjnego VIVE Textile Recycling
BIK w 2019 roku podpisał umowy najmu na 40 tys. mkw. powierzchni magazynowej
Koleje Mazowieckie posiadają super nowoczesny symulator jazdy
W 7R Park Tczew powstaje kolejny BTS – tym razem dla POLOmarket
Jak Dachser korzysta z inteligentnej intralogistyki?
Just-in-time w dużym rozmiarze - dedykowany transport lotniczy do elektrowni w Austr ...
Hillebrand przejmuje kolejne spółki
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC