Dodaj ogłoszenie o pracy


General Motors wyróżnił spółkę GEFCO i TC Axis nagrodą za „Dystrybucję i Składowanie”

ALGAI, spółka joint venture GEFCO i TC Axis, znalazła się wśród 83 dostawców wybranych przez General Motors spośród 18 500 firm na całym świecie. Samochodowy gigant z Detroit docenił ALGAI za innowacyjną technologię, wysoką jakość oraz konkurencyjne rozwiązania dla całego łańcucha dostaw.

Największa sieć obsługi w zakresie kompleksowej Logistyki Pojazdów Gotowych oraz dystrybucja na całym terytorium Rosji ALGAI powstało w 2007 r. i łączy specjalistyczny „know-how” z zasobami swoich założycieli, zapewniając pełen wachlarz usług w zakresie kompleksowej Logistyki Pojazdów Gotowych (Finished Vehicle Logistics, FVL) oraz dystrybucji, w tym przewozu międzynarodowego i krajowego, spersonalizowanych rozwiązań logistycznych oraz składowania. Centra składowania w Domodiedowie, Bykowie i Petersburgu spełniają międzynarodowe standardy, oferując jednocześnie  pełen zakres usług przygotowania pojazdów przed dostawą (Pre-Delivery Inspection, PDI), ochronę 24 godziny na dobę, najnowocześniejsze systemy informatyczne oraz wykwalifikowany personel, spełniający wszystkie wymogi Klientów z sektora przemysłu motoryzacyjnego (Automotive). Dzięki swojej flocie 150 autotransporterów spółka dostarczyła w 2012 roku 328 000 pojazdów.

- Rosyjskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu przewiduje, że do 2014 r. roczna sprzedaż nowych samochodów osiągnie poziom 3 milionów. Oznacza to, że Rosja jest na dobrej drodze do osiągnięcia statusu największego rynku nowych samochodów w Europie, co stanowi ogromny potencjał dla działalności w zakresie logistyki FVL - powiedział Emmanuel Arnaud, Dyrektor ds. Obsługi Klientów Globalnych Grupy GEFCO.

GEFCO jest światowym liderem w zakresie transportu multimodalnego dedykowanego sektorowi Automotive. Posiada ponad 60 lat doświadczenia w dziedzinie inżynierii zindywidualizowanych rozwiązań logistycznych dla wielu najważniejszych światowych producentów samochodów. Sieć 90 należących do grupy centrów Logistyki Pojazdów Gotowych (FLV) oferuje połączenia kolejowe, morskie i drogowe, optymalizując przepływy transportowe oraz znacząco ograniczając czas przewozu. Grupa transportuje rocznie 4 miliony pojazdów z fabryk lub portów do placówek dealerskich, a także oferuje usługi o wysokiej wartości dodanej, w tym składowanie, usługi PDI, PPO (operacje poprodukcyjne) oraz usługi kastomizacji pojazdów dla sieci dealerskich.

Aby zapewnić maksymalną efektywność operacyjną, GEFCO wykorzystuje także innowacyjne rozwiązanie informatyczne, połączone za pomocą interfejsu z systemami Klientów. Rozwiązania te pozwalają firmie GEFCO oraz jej Klientom na śledzenie obsługi i dystrybucji poszczególnych pojazdów w czasie rzeczywistym, w celu zapewnienia terminowej dostawy lub zastosowania, w razie potrzeby, środków naprawczych.
(źr. GEFCO)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.