Dodaj ogłoszenie o pracy


Transport GEFCO "szyty na miarę" Mosaic del Sur

Gefco opracowało dla Mosaic del Sur, hiszpańskiego producenta dekoracyjnych płytek cementowych, lastriko i zellige, specjalnie dedykowane rozwiązanie w zakresie transportu międzynarodowego, które pozwoli firmie śledzić trasy przesyłek i skrócić czas przewozu towarów.

Na kompleksową obsługę przepływów swoich towarów składają się transporty zaopatrzeniowe z Maroka oraz eksport towarów gotowych do Europy, Stanów Zjednoczonych, Azji i na Bliski Wschód. Operator logistyczny zapewnił również Klientowi możliwość bezpośredniego śledzenia statusu każdej przesyłki poprzez udostępnienie dedykowanych do tego celu portali.

Międzynarodowe rozwiązanie umożliwiają skuteczną realizację 2000 zamówień rocznie na całym świecie. Od 2004 r. Gefco odbiera towary z marokańskiego zakładu Mosaic del Sur znajdującego się w Tangerze i dostarcza je do Hiszpanii, gdzie następuje importowa odprawa celna oraz konsolidacja przesyłek w Madrycie. Kolejne etapy łańcucha dostaw to dystrybucja przesyłek w Europie oraz wysyłki do Stanów Zjednoczonych, Japonii i na Bliski Wschód, drogą morską, powietrzną lub lądową. W każdym przypadku wybierany jest najbardziej optymalny dla danego zamówienia środek transportu lub ich kombinacja. Mosaic del Sur ma bezpośredni dostęp do sprawdzonego i skutecznego systemu informatycznego Gefco, dzięki czemu na bieżąco uzyskuje informacje o każdym etapie operacji i w czasie rzeczywistym śledzi trasę przewozu „door-to-door”.

Na dzień dzisiejszy Gefco przewozi dla Mosaic del Sur 1800 ton towarów drogą powietrzną oraz 4000 paczek drogą morską i lądową rocznie, co odpowiada liczbie 2000 zamówień. Mosaic del Sur szacuje, że dzięki zcentralizowaniu logistyki w madryckiej platformie zyskuje co najmniej jeden dzień w transporcie wszystkich swoich przesyłek oraz nawet tydzień w przypadku towarów przewożonych drogą morską. W ten sposób płytki produkowane przez hiszpańską firmę stają się ozdobą modnych restauracji, szykownych hoteli, pałaców, a nawet prywatnych domów na całym świecie.

(źr. GEFCO)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.