Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel operatorem logistycznym sieci hipermarketów Globus

 

 

Kuehne + Nagel został partnerem logistycznym Globus, dużej sieci hipermarketów w Niemczech, Czechach i Rosji. K+N będzie zapewniał obsługę importu towarów oraz dostawy do hipermarketów w  serwisie door-to-door w zakresie spedycji morskiej i drogowej dla towarów pochodzących z Bułgarii, Chin, Niemiec, Włoch i Tajlandii.

Dodatkowo, firma będzie odpowiedzialna za wszystkie odprawy celne w Rosji. Globus zdecydował się na outsourcing wszystkich tych działań przez Kuehne + Nagel, by skupić się na rozszerzeniu sieci hipermarketów i zwiększeniu zakresu importowanych produktów.
Ponieważ Globus importuje towary od wielu dostawców z różnych państw, niezmiernie ważnym dla nich aspektem jest ciągłe, bieżące pozyskiwanie informacji o aktualnym statusie ładunku. Z tego też powodu, doskonale pod względem wydajności monitoringu i zarządzania przepływem ładunków, sprawdza się narzędzie internetowe Kuehne + Nagel, KN Login. Poza funkcją tracking & tracing można przejrzeć i wygenerować raporty na temat wszystkich ładunków i kontenerów.

- Partnerstwo z Kuehne + Nagel pomoże nam osiągnąć cele, które sobie postawiliśmy, łącznie z otwarciem kolejnych dwóch hipermarketów w okolicach Moskwy i jeden w najbliższym regionie do końca 2014 roku.Ponadto, w szerszej perspektywie, planujemy otwarcia corocznie dwóch nowych hipermarketów rocznie w Rosji - potwierdziła firma. - Podobnie jak firma Globus przykładamy ogromną wagę do jakości i niezawodności, dlatego cieszymy się, że powierzono nam ten biznes - powiedział Pery Neumann, Dyrektor Zarządzający Kuehne + Nagel w Rosji i Białorusi.

(źr. Kuehne + Nagel)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.