Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel operatorem logistycznym sieci hipermarketów Globus

 

 

Kuehne + Nagel został partnerem logistycznym Globus, dużej sieci hipermarketów w Niemczech, Czechach i Rosji. K+N będzie zapewniał obsługę importu towarów oraz dostawy do hipermarketów w  serwisie door-to-door w zakresie spedycji morskiej i drogowej dla towarów pochodzących z Bułgarii, Chin, Niemiec, Włoch i Tajlandii.

Dodatkowo, firma będzie odpowiedzialna za wszystkie odprawy celne w Rosji. Globus zdecydował się na outsourcing wszystkich tych działań przez Kuehne + Nagel, by skupić się na rozszerzeniu sieci hipermarketów i zwiększeniu zakresu importowanych produktów.
Ponieważ Globus importuje towary od wielu dostawców z różnych państw, niezmiernie ważnym dla nich aspektem jest ciągłe, bieżące pozyskiwanie informacji o aktualnym statusie ładunku. Z tego też powodu, doskonale pod względem wydajności monitoringu i zarządzania przepływem ładunków, sprawdza się narzędzie internetowe Kuehne + Nagel, KN Login. Poza funkcją tracking & tracing można przejrzeć i wygenerować raporty na temat wszystkich ładunków i kontenerów.

- Partnerstwo z Kuehne + Nagel pomoże nam osiągnąć cele, które sobie postawiliśmy, łącznie z otwarciem kolejnych dwóch hipermarketów w okolicach Moskwy i jeden w najbliższym regionie do końca 2014 roku.Ponadto, w szerszej perspektywie, planujemy otwarcia corocznie dwóch nowych hipermarketów rocznie w Rosji - potwierdziła firma. - Podobnie jak firma Globus przykładamy ogromną wagę do jakości i niezawodności, dlatego cieszymy się, że powierzono nam ten biznes - powiedział Pery Neumann, Dyrektor Zarządzający Kuehne + Nagel w Rosji i Białorusi.

(źr. Kuehne + Nagel)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.