Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel - dostawy ponadgabarytowe dla CEMTEC

 

 

 

Kuehne + Nagel obsłuży dostawy towarów ponadgabarytowych dla firmy CEMTEC w ramach międzynarodowych projektów na Rosję. W najbliższym czasie planowane są transporty z Enns i Linz (AT), a także z Azji, Australii oraz Afryki Południowej do Magadan w Rosji.
Realizacja tak dużego projektu dla CEMTEC musi nastąpić do końca marca 2013. Projekt obejmuje dostawę trzech ciężkich części z CEMTEC w Enns i Linz, a także od dostawców firmy CEMTEC z Niemiec, Indonezji, Australii i Afryki Południowej do odbiorców w Magadan w Rosji.
Zamówienie dotyczy przetransportowania 6,5 tys. metrów sześciennych wyposażenia konstrukcji dla młynów kulowych pochodzących z czterech różnych kontynentów do oddziału firmy w Rosji, całość projektu jest koordynowana przez Kuehne + Nagel w Linz.
Transporty z Austrii, Niemiec oraz Afryki Południowej – dotyczące dwóch najcięższych przesyłek o wadze 98 ton każda – odbywają się statkiem oceanicznym, śródlądowym (z Austrii) i ciężarówką (Niemcy) do Antwerpii w celu konsolidacji ładunku.
Pierwsza z trzech części dostawy była już zrealizowana w grudniu 2012 roku, kolejne w styczniu, a ostatnie części w lutym. Cały projekt musi zostać sfinalizowany najpóźniej do końca marca ze względu na ekstremalne warunki pogodowe na terenie Rosji.
- Nawierzchnia drogi powinna być zmrożona w przeciwnym wypadku transport tak ciężkiego ładunku nie byłby możliwy do Magadan – potwierdził Jurgen Heinrich, manager oddziału w Kuehne + Nagel Upper Austria.
(źr. Kuehne + Nagel)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.