Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel - dostawy ponadgabarytowe dla CEMTEC

 

 

 

Kuehne + Nagel obsłuży dostawy towarów ponadgabarytowych dla firmy CEMTEC w ramach międzynarodowych projektów na Rosję. W najbliższym czasie planowane są transporty z Enns i Linz (AT), a także z Azji, Australii oraz Afryki Południowej do Magadan w Rosji.
Realizacja tak dużego projektu dla CEMTEC musi nastąpić do końca marca 2013. Projekt obejmuje dostawę trzech ciężkich części z CEMTEC w Enns i Linz, a także od dostawców firmy CEMTEC z Niemiec, Indonezji, Australii i Afryki Południowej do odbiorców w Magadan w Rosji.
Zamówienie dotyczy przetransportowania 6,5 tys. metrów sześciennych wyposażenia konstrukcji dla młynów kulowych pochodzących z czterech różnych kontynentów do oddziału firmy w Rosji, całość projektu jest koordynowana przez Kuehne + Nagel w Linz.
Transporty z Austrii, Niemiec oraz Afryki Południowej – dotyczące dwóch najcięższych przesyłek o wadze 98 ton każda – odbywają się statkiem oceanicznym, śródlądowym (z Austrii) i ciężarówką (Niemcy) do Antwerpii w celu konsolidacji ładunku.
Pierwsza z trzech części dostawy była już zrealizowana w grudniu 2012 roku, kolejne w styczniu, a ostatnie części w lutym. Cały projekt musi zostać sfinalizowany najpóźniej do końca marca ze względu na ekstremalne warunki pogodowe na terenie Rosji.
- Nawierzchnia drogi powinna być zmrożona w przeciwnym wypadku transport tak ciężkiego ładunku nie byłby możliwy do Magadan – potwierdził Jurgen Heinrich, manager oddziału w Kuehne + Nagel Upper Austria.
(źr. Kuehne + Nagel)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.