Dodaj ogłoszenie o pracy


Rekordowe obroty i rekordowy wzrost zatrudnionych w Dachser

Dachser osiągnął w 2012 roku rekordowo wysokie obroty oraz znaczący wzrost liczby zatrudnionych pracowników. Można się spodziewać, że dzięki przychodom z zakupu hiszpańskich firm Azkar oraz Transunion oraz planowanemu rozwojowi, obroty operatora w bieżącym roku przekroczą 5 mld euro.

Obroty grupy Dachser w 2012 roku wyniosły 4,41 mld euro, co stanowi wzrost w stosunku do roku poprzedniego o 3,7 proc. Operator dostarczył 49,8 mln przesyłek o wadze 37,5 mln ton, czyli o jeden procent więcej niż w roku 2011. Liczba oddziałów na świecie wzrosła do 347. Pod koniec roku 2012 liczba zatrudnionych pracowników we wszystkich oddziałach wynosiła 21 650, w tym 12 900 w Niemczech oraz 8 750 w innych krajach.

Zwiększone inwestycje
„Dla wielu naszych klientów rok 2012 był ekonomicznie niestabilny. Spowolnienie gospodarcze w drugiej połowie roku było dodatkowo pogłębiane przez osłabienie frachtu lotniczego na kierunkach azjatyckich” – podsumowuje Bernhard Simon, prezes zarządu Dachser. „Mimo to nasz dynamiczny rozwój, a także przejęcia Azkar i Transunion pozwoliły na utrzymanie stabilnej pozycji na rynku. Jako firma rodzinna preferująca planowanie długookresowe, polegając na swoim bogatym doświadczeniu i niejako wbrew koniunkturze, zwiększyliśmy inwestycje kapitałowe o około 10 proc.” – dodaje. Dzięki inwestycjom o łącznej sumie 148 mln euro, Dachser w ostatnim roku znacznie wzmocnił swoją sieć.

Obroty poszczególnych dywizji Dachser
Największa dywizja Dachser – European Logistics przyniosła obroty w wysokości 2 661 mld euro (wobec 2 625 mld euro w roku poprzednim), osiągając wzrost w wysokości 1,4 proc. Obroty Dachser Food Logistics wzrosły o 13,2 proc., do 573 mln euro (wobec 506 mln euro w roku 2011). Po raz kolejny okazało się, że dywizja ta rozwija się niezależnie od wahań koniunktury. Dywizja Dachser Air & Sea Logistics wygenerowała obroty w wysokości 1 305 mld euro, osiągając wzrost o 7,4 proc. Wraz z otwarciem oddziałów Air & Sea Logistics w Malezji oraz Wietnamie, dywizja powiększyła swoją sieć o dwa nowe azjatyckie kraje.

Perspektywy na rok 2013
Dachser w 2013 roku planuje kontynuację inwestycji w rozbudowę swojej europejskiej i międzykontynentalnej sieci. - Sporym motorem wzrostu dla całej grupy były ostatnie akwizycje na Półwyspie Iberyjskim – firm Azkar i Transunion – wyjaśnia Bernhard Simon. Nabycie Transunion, świadczącego usługi frachtu lotniczego i morskiego, wzbogaciło operatora o nowe lokalizacje w Turcji, Argentynie i Peru. Wzmocnienie całej grupy tymi przejęciami daje nadzieję właścicielom firmy na dalszy wzrost obrotów oraz przekroczenie granicy 5 mld euro w 2013 roku. - Integracja Azkar i Transunion odbywa się bardzo szybko. Lokalne zespoły są silnie zmotywowane, aby brać udział w dalszym rozwoju Dachser. Jest to dla nas mocny argument do dynamicznego i entuzjastycznego działania w nowym roku – dodaje Bernhard Simon.

Dachser w Polsce
Spółka Dachser działająca w Polsce odnotowała przychód w wysokości 164,6 mln PLN, o 30 proc. większy niż w roku poprzednim. Firma dostarczyła 695,5 tys. przesyłek o łącznej wadze 261,5 ton. Liczba zatrudnionych pracowników na koniec 2012 roku wyniosła 260.
- Miniony rok był kolejnym, w którym realizowaliśmy strategię rozwoju firmy przyjętą w 2010 roku – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. - Wprowadziliśmy nowe usługi – Dachser DIY Logistics dla dostawców marketów budowlanych oraz Cargoplus, czyli organizację transportu całopojazdowego do krajów WNP,  Maghrebu oraz Turcji. Nasze plany na bieżący rok to dalsze inwestycje w kadry i oddziały, oraz rozwój nowych linii transportowych – dodaje Grzegorz Lichocik.

W 2012 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,41 mld euro, zatrudniając 21 650 pracowników w 347 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,8 mln przesyłek o łącznej wadze 37,5 mln ton.
(źr. Dachser)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.