Dodaj ogłoszenie o pracy


10 tys. użytkowników w systemie elektronicznej wymiany danych (EDI) Dachser

Dziesięciotysięcznym użytkownikiem Dachser EDI, służącego do elektronicznej wymiany danych, została berlińska firma Rudolf Wild GmbH & Co.KG, producent naturalnych składników i półproduktów dla przemysłu spożywczego. System EDI (electronic data interchange) Dachser przetwarza rocznie 40 mln zleceń.
System elektronicznej wymiany danych służy usprawnieniu komunikacji pomiędzy klientem i operatorem logistycznym. Jest szczególnie istotny w realizacji skomplikowanych projektów logistycznych z wieloma partnerami, stosującymi różne systemy IT. Firmy takie jak Rudolf Wild przekazują zlecenia dotyczące transportu i magazynowania drogą elektroniczną do centrum EDI Dachser, centralnej platformy komunikacyjnej firmy. Tam wszystkie dane są przetwarzane – ujednolicane i ustandaryzowane – a następnie przekazywane dalej.
- Automatyczny i ujednolicony transfer informacji dotyczących transakcji pozwala wyeliminować wielokrotne wprowadzanie danych i błędy, a także oszczędzić koszty i czas – wyjaśnia Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. - Nasz EDI pełni funkcję centralnej platformy komunikacyjnej. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu aplikacji eLogistics, umożliwiamy naszym klientom pełne monitorowanie zleceń, transportu i dostaw  – dodaje.
Firma rozpoczęła integrację systemów IT swoich klientów poprzez interfejs EDI w 1985 roku. - W ostatnich latach przejście klientów na korzystanie z systemu elektronicznego było wyjątkowo dynamiczne, a w ciągu minionych 3 lat liczba użytkowników EDI Dachser podwoiła się. W międzyczasie roczna liczba informacji przesyłanych za pomocą systemu wzrosła do 40 milionów – podkreśla prezes Lichocik.
(źr. Dachser)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.