Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel przedłużył umowę o współpracy z Iveco

Iveco, globalny producent pojazdów dostawczych i autobusów, przedłużył umowę na usługi logistyczne z firmą Kuehne + Nagel na kolejne trzy lata.

Kuehne + Nagel zarządza pięcioma regionalnymi centrami dystrybucji części zamiennych dla Iveco: Turyn (Włochy), Langenau (Niemcy), Madryt (Hiszpania), Trappes (Francja) i Windsford (UK). Zakres usług obejmuje odbiór towarów, magazynowanie, zbieranie i pakowanie, dystrybucje oraz obsługę zwrotów, a także ponowne pakowanie i etykietowanie. Kluczowym elementem oferowanych usług jest całonocna dystrybucja części zamiennych wewnątrz wyspecjalizowanej dla branży samochodowej europejskiej sieci drogowej Kuehne + Nagel. Istotnym elementem oferty logistycznej na dodatkowe kierunki europejskie, jest całościowa integracja w wewnętrzny proces obiegu obróbki termicznej opakowań drewnianych, przeprowadzany zgodnie z międzynarodowymi standardami wymagań fitosanitarnych (ISPM15). Pozwala to w znaczący sposób oszczędzić czas oraz zredukować koszty. Eliminuje dalsze koszty operacyjne, takie jak: podwójny obrót oraz   redukuje czas cyklu zamówienia.

Iveco i Kuehne + Nagel współpracują już od 12 lat. W tym czasie operator logistyczny wprowadził ulepszenia przez zoptymalizowanie i zastosowanie innowacyjnych procesów i narzędzi, takich jak technologia RFID. Wprowadzono również zautomatyzowany magazyn i system odzyskiwania dla małych i średnich elementów, którego efektem jest faza przygotowawcza wolna od błędów.
Biznes ten obecnie obejmuje zarządzanie 300.000 m² powierzchni logistycznej, której pojemność wynosi 160.000 jednostek magazynowych (SKU) na obiekt.

Około 9 milionów zamówionych linii – poczynając od małych komponentów do całych bloków silników i kabin – w sumie obsługiwanych ponad 60.000 ton ładunków przychodzących i wychodzących rocznie.
(źr. Kuehne + Nagel)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.