Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel przedłużył umowę o współpracy z Iveco

Iveco, globalny producent pojazdów dostawczych i autobusów, przedłużył umowę na usługi logistyczne z firmą Kuehne + Nagel na kolejne trzy lata.

Kuehne + Nagel zarządza pięcioma regionalnymi centrami dystrybucji części zamiennych dla Iveco: Turyn (Włochy), Langenau (Niemcy), Madryt (Hiszpania), Trappes (Francja) i Windsford (UK). Zakres usług obejmuje odbiór towarów, magazynowanie, zbieranie i pakowanie, dystrybucje oraz obsługę zwrotów, a także ponowne pakowanie i etykietowanie. Kluczowym elementem oferowanych usług jest całonocna dystrybucja części zamiennych wewnątrz wyspecjalizowanej dla branży samochodowej europejskiej sieci drogowej Kuehne + Nagel. Istotnym elementem oferty logistycznej na dodatkowe kierunki europejskie, jest całościowa integracja w wewnętrzny proces obiegu obróbki termicznej opakowań drewnianych, przeprowadzany zgodnie z międzynarodowymi standardami wymagań fitosanitarnych (ISPM15). Pozwala to w znaczący sposób oszczędzić czas oraz zredukować koszty. Eliminuje dalsze koszty operacyjne, takie jak: podwójny obrót oraz   redukuje czas cyklu zamówienia.

Iveco i Kuehne + Nagel współpracują już od 12 lat. W tym czasie operator logistyczny wprowadził ulepszenia przez zoptymalizowanie i zastosowanie innowacyjnych procesów i narzędzi, takich jak technologia RFID. Wprowadzono również zautomatyzowany magazyn i system odzyskiwania dla małych i średnich elementów, którego efektem jest faza przygotowawcza wolna od błędów.
Biznes ten obecnie obejmuje zarządzanie 300.000 m² powierzchni logistycznej, której pojemność wynosi 160.000 jednostek magazynowych (SKU) na obiekt.

Około 9 milionów zamówionych linii – poczynając od małych komponentów do całych bloków silników i kabin – w sumie obsługiwanych ponad 60.000 ton ładunków przychodzących i wychodzących rocznie.
(źr. Kuehne + Nagel)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.